Toshiba Folio 100 – znamy specyfikację!

Toshiba Folio 100

Choć o tablecie firmy Toshiba słyszeliśmy już wielokrotnie, dopiero dziś możemy się odnieść do jego prawdopodobnie ostatecznej specyfikacji. Urządzenie ma się nazywać Toshiba Folio 100 i ma być – w założeniu producenta – godnym rywalem iPada. Czy tak będzie – spójrzmy.

Według strony NotebookItalia, z której pochodzą te informacje, sprzęt ma oferować między innymi dotykowy ekran o przekątnej 10,1-cali (obsługujący multitouch) i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Jego sercem ma być procesor nVidia Tegra 2, natomiast system operacyjny, pod kontrolą którego ma pracować, to Android 2.2 Froyo.

Pozostałe dane techniczne modelu to przede wszystkim 16GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć dzięki slotowi kart pamięci (maksymalnie 32GB), bateria mająca pracować maksymalnie do siedmiu godzin, 3G, Bluetooth oraz WiFi.

Ale to jeszcze nie koniec. Specyfikacja Toshiby Folio 100 ma zawierać również przeglądarkę internetową Opera Mobile ze wsparciem dla Adobe Flash, czytnik PDF, e-booków i RSS-ów.

Na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat daty oficjalnej prezentacji Toshiby Folio 100. Prawdopodobnie jego premiera będzie miała miejsce w październiku, zgodnie z wcześniejszymi informacjami.

Źródło