Toshiba Folio 100 dostępna w sprzedaży w Europie

Producenci sprzętu elektronicznego zdążyli nas już przyzwyczaić do faktu, że ich urządzenia dostępne są początkowo w Stanach Zjednoczonych, skąd dopiero po kilku-kilkunastu tygodniach trafiają do sprzedaży w Europie. Co ciekawe, odwrotnie jest w przypadku tabletu Toshiba Folio 100, który pokazał się właśnie na Starym Kontynencie, a w Ameryce w dalszym ciągu nie można go zdobyć.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.2 Froyo, jednakże już pojawiły się pierwsze (oczywiście niepotwierdzone informacje), jakoby wkrótce miała nadejść aktualizacja do kolejnej wersji OS-u – Gingerbread. Czy tak będzie – okaże się wkrótce.

Przy okazji warto wspomnieć o specyfikacji urządzenia. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim dotykowy ekran pojemnościowy o przekątnej 10,1-cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz procesor nVidia Tegra 2.

Tablet został także wyposażony w WiFi, 3G, Bluetooth, wyjście HDMI, USB, 16GB pamięci wewnętrznej, kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 Mpix, przeglądarkę Opera Mobile, Flash 10.1 oraz baterię o pojemności 1020 mAh, pozwalającą na maksymalnie siedem godzin korzystania z modelu.

Jeśli chodzi o cenę Toshiba Folio 100, początkowo miała ona wynosić 400 euro. I faktycznie, we Włoszech za wersję tabletu bez 3G zapłacimy 399 euro, natomiast za urządzenie z 3G – 499 euro. Okazuje się jednak, że jego koszt w Niemczech jest trochę wyższy – odpowiednio: 429 euro oraz 539 euro.

źródło, źródło