Toshiba Excite Pure z Tegrą 3, Excite Pro i Excite Write z Tegrą 4 i 2560 x 1600

Przez ostatnie tygodnie cicho było na temat nowych tabletów Toshiby – w przeciwieństwie do urządzeń chociażby Samsunga (Galaxy Tab 3 8.0 i Galaxy Tab 3 10.1) i Acera (Iconia W3). Dziś, na tajwańskich targach Computex 2013 Toshiba zaprezentowała aż trzy tablety, wszystkie z ekranem o przekątnej 10,1″ i systemem operacyjnym Android 4.2 Jelly Bean: Toshiba Excite Pure, Toshiba Excite Pro i Toshiba Excite Write.

Zacznijmy od pierwszego z wymienionych modeli, Excite Pure. Model ten jest kolejnym przedstawicielem czterordzeniowców spod znaku Tegry 3. Na jego pokładzie znajdziemy 16GB pamięci, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, aparat 3 Mpix, 1GB RAM. Za całość zapłacimy 300 dolarów – to tyle, co aktualnie wiemy na jego temat.

Szczegóły dostępne na temat podobnych do siebie modeli Excite Pro i Excite Write również są ubogie. Wiemy o nich jedynie, że działają dzięki czterordzeniowemu procesorowi NVIDIA Tegra 4, ich ekrany pokryte Gorilla Glass 2 mają przekątną 10,1″ i rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli (jak w Nexus 10). Jak łatwo wywnioskować z nazwy Excite Write, tablet oferuje wsparcie dla piórka (1024 poziomy nacisku), dzięki zastosowanej technologii Wacoma. Wśród preinstalowanych na tym sprzęcie aplikacji znajdziemy między innymi TruNote i ThinkFree Office Mobile.

Toshiba Excite Pro będzie dostępna w cenie zaczynającej się od 500 dolarów, natomiast Excite Write – od 600 dolarów. Wszystkie wspomniane wyżej urządzenia mają trafić do sprzedaży w lipcu 2013 roku, natomiast na toshibadirect.com pojawią się 25 czerwca.

Toshiba Excite Pure

Toshiba Excite Pure

Toshiba Excite Pure

Toshiba Excite Pure

Toshiba Excite Pro

Toshiba Excite Pro

Toshiba Excite Pro

Toshiba Excite Pro

Toshiba Excite Write

Toshiba Excite Write

Toshiba Excite Write

źródło