Toshiba Encore 7 - windowsowy tablet jeszcze taniej

Toshiba Encore 7 – windowsowy tablet jeszcze taniej

Całkiem niedawno Piotr pisał o wprowadzeniu przez Toshibę budżetowego modelu Encore 2 z Windowsem 8.1, tymczasem na targach Computex, japoński koncern pokazał 7-calowy (1024 x 600 pix) model Encore 7, którego cena ma być jeszcze niższa niż pozostałych urządzeń z tej rodziny. Niestety nie podam Wam konkretu, bo różne źródła, mają odmienne wersje i sugerowana cena mieści się miedzy 130 a 200 $ . Co za to dostaniemy?

Podobnie jak modele 8- i 10-calowe, Encore 7 będzie działał na czterordzeniowym procesorze Intel Atom Bay Trail oraz 1 GB pamięci RAM, jednak pamięć wewnętrzną ograniczono tu z 32 na 16 GB. Najważniejszy w tym wszystkim jest chyba system, czyli pełny Windows 8.1 i choć linia Toshiby to nie pierwsze tych rozmiarów urządzenia z systemem Microsoftu, to Encore 7 ma szanse stać się modelem mainstreamowym. Czy zachęci użytkowników do kupna i większego zainteresowania tabletami na Windowsie – czas pokaże. Ciekawi mnie tez jak podzieli się zainteresowanie konsumentów pomiędzy modele Encore, a opisywany przez Marcina budżetowy Excite Go, działający na Androidzie. W każdym razie opisywane przeze mnie urządzenie ma trafić do sprzedaży w najbliższych miesiącach, jednak tutaj także (tak jak w przypadku ceny) nie podano konkretnych informacji.

Z tego co wyczytałam w sieci, pojawiają się głosy, że na tak małym ekranie używanie pulpitu Windows będzie raczej niewygodne i do normalnego działania bardziej przydatne stanie się Metro UI. Macie może swoje zdanie na ten temat?

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Dla zainteresowanych znalazłam jeszcze króciutkie wideo.

źródło