Toshiba Encore 2 z czułym rysikiem Wacom oficjalnie

Toshiba zaprezentowała dwa nowe tablety wyposażone w rysik Wacom. W jednym z nich znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 8 cali, a w drugim zaimplementowano 10-calowy ekran. Czy urządzenia są warte naszej uwagi?

Jak napisałem wyżej, Toshiba zaprezentowała tablety o przekątnej 8 i 10 cali. Oprócz rozmiaru urządzenia w niczym się nie różnią. Obydwie wersje posiadają wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za płynność odpowiada procesor Intel Atom Bay Trail oraz 2-gigabajtowa pamięć RAM.

W Toshibie Encore 2 znajdziemy frontową kamerkę o matrycy 1,2 megapiksela oraz główny 8-megapikselowy aparat. Producent podaje, że tablet jest w stanie pracować nieprzerwanie przez 11 godzin. Całość dopełnia system Windows 8.1 z roczną subskrypcją Office 365.

Najważniejszą zaletą tabletu jest dołączony rysik Wacom, który rozpoznaje aż 2048 poziomów nacisku. Dla ułatwienia sporządzania notatek producent przygotował aplikację TruNote, której działanie możecie obejrzeć na poniższym filmiku.

Sprzedaż Toshiby Encore 2 startuje 11 stycznia. Wersja z 8-calowym wyświetlaczem została wyceniona na 349 dolarów, a nieco większy, 10-calowy model kosztuje 399 dolarów.