Toshiba dynaPad – nowa hybryda z 12-calowym ekranem, rysikiem i Windows 10

Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami i zapowiedziami, czwarty kwartał tego roku jest czasem oficjalnych prezentacji wielu hybryd z już preinstalowanym Windowsem 10. Najnowszą propozycję zaprezentowała właśnie Toshiba. Tą nowością jest model dynaPad, wyróżniający się smukłą obudową, wsparciem dla rysika, obsługą trybu Continuum oraz świetnym ekranem.

Toshiba dynaPad została wyposażona w wyświetlacz IPS o przekątnej 12 cali i proporcjach 16:10 – jego rozdzielczość wynosi zadowalające 1920 x 1200 pikseli. Oprócz tego ekran jest dodatkowo uzupełniony o powłoki antyrefleksyjne, które powinny pozwolić na komfortowe użytkowanie na dworze nawet w słoneczne dni.

Warto wspomnieć, że najnowsza japońska hybryda wspiera rysik Wacom Active Electrostatics TruPen, który zapewnia aż 2048 stopni nacisku. Niewątpliwie to spora zaleta dynaPad. Co ciekawe, producent zadbał również o obecność na pokładzie kilku aplikacji, znacznie ułatwiających tworzenie, udostępnianie lub przechowywanie w chmurze albo na urządzeniu notatek, zdjęć czy plików. Chodzi o następujące programy: TruNote, TruCapture, TruRecorder, TruNote Clip oraz TruNote Share, bezproblemowo współpracujące z pakietem Office.

Toshiba-dynaPad-Windows-10

Kolejnym ważnym elementem jest dock. Przede wszystkim wyróżnia się niewielką grubością, a sama klawiatura podobno zapewnia wysoką wygodę pisania. Wiemy już, że Toshiba dynaPad pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2016 roku i trafi do Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Aktualnie producent nie podał jeszcze oficjalnej specyfikacji, ale jeżeli ulegnie to zmianie, wpis zostanie zaktualizowany. Być może wkrótce dowiemy się również, ile przyjdzie nam zapłacić za ten model.

źródło: Windows (1), (2)