Toshiba AT300SE z Tegra 3 i Jelly Bean oficjalnie zapowiedziana

O japońskim koncernie Toshiba było ostatnimi czasy stosunkowo cicho. W dniu dzisiejszym, jednak dochodzą do nas informację dotyczące najnowszego tabletu AT300SE, który na półki sklepowe trafi jeszcze w tym kwartale. Co w takim razie o nm wiadomo?

Toshiba AT300SE będzie mogła się pochwalić 10,1-calowym wyświetlaczem, na którym w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli prezentowany będzie system Google Android 4.1 Jelly Bean. Za jej wydajność odpowiadać będzie czterordzenowy układ nVidia Tegra 3 oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM, natomiast na wszelkiego rodzaju dane i multimedia zarezerwowano 16 GB wbudowanej przestrzeni magazynowej z możliwością rozszerzenia poprzez slot kart microSDXC o maksymalnie 64 GB.

Na pokładzie tabletu mierzącego 10,5 mm grubości, nie zabraknie także miejsca dla 3-megapikselowego aparatu głównego, kamery internetowej o matrycy 1,2 Mpix, modułu sieci bezprzewodowej Wi-Fi, radia Bluetooth 3.0, odbiornika GPS, portu microUSB oraz akumulatora o nieznanej pojemności, który zaoferuje 10 godzin pracy na pojedynczym cyklu ładowania.

Toshiba AT300SE, którą producent określił jako tablet idealny do codziennego użytkowania, zadebiutuje na rynku w cenie 300 funtów, czyli około 1500 złotych.

źródło