Tony Hawk wraca na smartfony. Deskorolkarz pojawi się jako grywalna postać w Tony Hawk’s Skate Jam

Jeśli jesteśmy graczami od nieco dłuższego czasu i pamiętamy najważniejsze produkcje pierwszych konsol PlayStation i Xboksa, to zapewne nie jest nam obca marka Tony Hawk’s Pro Skater. Seria gier sygnowana nazwiskiem słynnego deskorolkarza ciągnęła się przez długie lata, by ostatecznie zostać praktycznie pogrzebana przez Activision. W sklepie Google Play pojawił się jednak zwiastun innej mobilnej produkcji, której sukces ma zapewnić skojarzenie z Tonym Hawkiem.

Gra nie może nazywać się Tony Hawk’s Pro Skater, bo do tej nazwy ma prawo tylko Activision. Ostatnią dużą grą, wydaną spod tej marki było Tony Hawk’s Pro Skater 5 i okazała się ona najniżej ocenianą częścią serii. Wobec tego producent przestał się nią interesować. Tony Hawk sam przyznał na początku tego roku, że nie pracuje z tym wydawcą nad żadną następną odsłoną gry.

Reklama

Tony Hawk, który w tym roku skończył 50 lat, nie rezygnuje jednak z okazji zarobienia kilku dodatkowych dolarów, bazując na swojej przebrzmiałej już nieco opinii najlepszego skejta świata. W sklepie Google Play można znaleźć grę oficjalnie korzystającą z nazwiska sportowca, o nazwie Tony Hawk’s Skate Jam. Nie jest jeszcze dostępna do pobrania – można jednak zapisać się do kolejki oczekujących.

Opis gry w sklepie Google jest dość skromny, ale wspomniano w nim o trybie kariery oraz turniejów. Wydaje się, że zawody podzielone zostaną na różne dyscypliny. I tak, będzie można grać Tonym Hawkiem.

Grafika nie przedstawia się oszałamiająco. Mam dziwne wrażenie, że może to być łatwy skok na kasę, jako że gra zapowiadana jest na darmową, z wieloma mikropłatnościami. Wygląda to wręcz na grywalną reklamę firmy deskorolkowej Hawka – Birdhouse. Gracz będzie mógł kolekcjonować specjalne karty i deski ze sklepu Birdhouse oraz je ulepszać.

Jeśli zechcemy, sklep Google Play wyśle nam powiadomienie, kiedy gra zostanie wydana.

Tęsknicie za Tonym Hawkiem na desce? Czy już dawno porzuciliście stare poziomy Pro Skatera i przestaliście słuchać Blink 182? ;)

 

źródło: Google Play dzięki Android Authority