TomTom Sports - nowa aplikacja fitnessowa, mająca zmotywować nas do aktywności - Tabletowo.pl

TomTom Sports – nowa aplikacja fitnessowa, mająca zmotywować nas do aktywności

Dołącz do dyskusji 0

Początek roku sprzyja postanawianiu. Więcej snu, przejście na dietę, częstsza aktywność fizyczna – to tylko niektóre z nich związane z nową, lepszą wersją nas. Nic zatem dziwnego, że rosnący trend dbania o siebie wykorzystują poszczególne firmy. W tym TomTom, w ofercie którego znajdziemy sporo sportowych wearables. I właśnie z myślą o nich powstała nowa aplikacja TomTom Sports, której zadaniem będzie motywowanie użytkowników zegarków i opasek TomTom do zwiększenia aktywności.

Z racji tego, że TomTom Sports to kolejna aplikacja fitness na rynku, powinna się czymś wyróżniać. Patrząc po screenach jest schludna, przejrzysta i intuicyjna. Ale ergonomia to jedno, a oferowane funkcje – drugie. Najważniejsze w jej przypadku, w mojej opinii, mają być przydatne wskazówki treningowe, oparte o nasze dotychczasowe osiągnięcia. W teorii brzmi świetnie, w praktyce – może skończyć się na tym, że zostaniemy z całą masą danych, które aplikacja umożliwi nam porównać i przeanalizować pod kątem osiągania lepszych wyników.

Nowa aplikacja TomTom pozwoli nam śledzić dwanaście różnych aktywności, w tym przede wszystkim bieganie, jazdę na rowerze i pływanie. W jednym miejscu będziemy mieć dostęp do historii treningów i wszelkich danych na ich temat, które będzie można porównać między sobą. Oczywiście nie zabraknie także elementu społecznościowego – każdym treningiem będzie można się podzielić np. na Facebooku czy Twitterze (spójrzcie na screen poniżej – Instagram podpisany jako Gmail? ;)).

Aplikacja zostanie udostępniona dla użytkowników w lutym na dwie platformy mobilne: Androida (wymaga wersji co najmniej 4.4 i Bluetooth 4.1, ale póki co lista kompatybilnych smartfonów jest ograniczona do najpopularniejszych modeli*) oraz iOS (na iPhone’a 4S i nowsze – z iOS8 w górę). Aby zgrać dane z urządzeń TomTom (Runner, Touch, Adventurer, Spark i Multi-Sport) potrzebny będzie dostęp do sieci. TomTom Sports będzie kompatybilna z innymi aplikacjami fitness, wśród nich warto wymienić Endomondo, Runkeeper, Strava, MapMyFitness oraz Nike+.

*lista kompatybilnych smartfonów z Androidem aktualnie przedstawia się następująco (ma być sukcesywnie rozszerzana):

  • Samsung: S7, S7 Edge, S6, S6 Edge, S5, S5 Mini, S5 Plus, S4, S4 Mini, A3, A5, Note 3, Note 4, J5,
  • Nexus: 5, 5X, 6
  • HTC: One M8, One M9
  • LG: G3, G4
  • Sony: Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact
  • Huawei: P8, P8 Lite
  • OnePlus One

źródło: TomTom

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona