Tolino Tab 8 – ciekawy tablet stworzony przez firmę zajmującą się produkcją czytników ebooków | Tabletowo.pl

Tolino Tab 8 – ciekawy tablet stworzony przez firmę zajmującą się produkcją czytników ebooków

Dołącz do dyskusji 0

Marka Tolino została stworzona w 2013 roku we współpracy z firmą Thalia (toworzy czytniki Oyo) oraz Deutsche Telekom. Jej owocem był czytnik shine, który był ówcześnie najlżejszym urządzeniem tego typu z eInk, bo waży zaledwie 180 g. Dziś dowiedzieliśmy się, że do sprzedaży w Niemczech trafił tablet Tolino Tab 8, który prezentuje się całkiem ciekawie.

Tablet wyposażony został w czterordzeniowy układ Intel Atom Z3735 1,8 GHz, dwa gigabajty pamięci operacyjnej, 16GB pamięci na pliki, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD (max 32GB), 25GB w chmurze, 8-calowy ekran pracujący z rozdzielczością 1920 x 1200 pikseli, moduł WiFi, Bluetooth 4.0 oraz aparat z matrycą 2-megapikseli. Ponadto użytkownik ma dostęp do bazy ebooków stworzonej przez Tolino. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.4.

tolino-tab-8-neu

Tolino Tab 8 dostępny jest na niemieckim rynku za niespełna dwieście euro.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona