To już pewne: GTA 6 jest w drodze

Źródłem przecieku jest... CV współpracownika Rockstar Games

Gdyby ktoś spytał mnie o najbardziej kultową serię gier komputerowych, to prawdopodobniej wskazałbym na GTA tudzież – jak kto woli – Grand Theft Auto. Mimo licznych kontrowersji, kolejne odsłony serii odnoszą ogromny sukces i tak naprawdę wśród osób rozeznanych powierzchownie w świecie technologii trudno znaleźć kogoś, kto nigdy nie słyszał o gie-te-a. Oczywiście potencjalne nadchodzenie kolejnej części nie jest dla nas właściwie żadnym zaskoczeniem, ale po raz pierwszy prace nad GTA 6 zostały potwierdzone.

Jak to zazwyczaj ma miejsce w takim przypadku – źródłem informacji są kompletnie niespodziewane i z pozoru przypadkowe przecieki, które nie zdradzają nic konkretnego, a mimo to podgrzewają atmosferę oczekiwania. Jeżeli chodzi o GTA 6, to tak naprawdę po raz pierwszy mamy do czynienia z względnie wiarygodnym źródłem informacji, więc warto je odnotować.

Reklama

Zgodnie z tym, o czym wspomniałem w podtytule, źródłem przecieku jest współpracownik Rockstar Games – Bibin Michale, grafik komputerowy. W swoim profilu na portalu ArtStation uzupełnia nie tylko swoje portfolio, ale pamięta także o sekcji Doświadczenie, gdzie pojawił się interesujący nas wpis.

Create concept vehicles matching with real world for Gta 5 dlc and upcoming Gta6

Bibin Michale napisał, że w okresie grudzień 2017 – kwiecień 2018 pracował nad grafikami koncepcyjnymi odwzorowującymi prawdziwe auta dla DLC do GTA V oraz nadchodzącego GTA 6. I wiecie co jest najgorsze? Że to wszystko, co wiemy na ten moment.

Z jednej strony, nadejście nowej części GTA V jest wręcz pewnikiem, ale z drugiej strony… Rockstar milczał już od dłuższego czasu. Grand Theft Auto to nie jest seria, która jest odświeżana co roku, niemniej od poprzedniego jej przedstawiciela zdążyliśmy się sporo naczekać. W końcu od września 2013 zdążyło już minąć kilka chwil, prawda? Nawet, jeżeli weźmiemy pod uwagę wydaną później wersję na komputery PC, to w ubiegłym tygodniu od daty jej premiery w Stanach Zjednoczonych stuknęły już cztery lata. Cóż, informacje, jakimi zostaliśmy uraczeni, są raczej skąpe, ale przyznam szczerze, że… nie mogę się już doczekać.

źródło: Gaming Society, ArtStation
grafika główna: Rockstar Games (GTA V)