To już pewne: będą tablety HP z Windows 8

Windows 8 może się okazać szansą na wyjście z cienia na tabletowym rynku nie tylko dla Microsoftu, ale także poszczególnych producentów sprzętu, którym dotychczas nie wiodło się na nim zbyt dobrze. Należy do nich bez wątpienia zaliczyć Hewlett Packard – producenta, który to w ostatnim czasie nie do końca wiedział czego chce. Początkowo zapowiadał wycofanie się z produkcji wszelkiego typu komputerów, po czym – po zmianie CEO – z Leo Apothekera na Meg Whitman – decyzję zmieniono. Co więcej, wiadomo już, że na rynku pojawią się kolejne tablety HP!

Na pewno pamiętacie, jak w sierpniu miała miejsce wielka wyprzedaż tabletów HP TouchPad. Wtedy to również zaczęto się zastanawiać czy produkcja komputerów HP ma sens i czy nie rozsądniej by było z niej zrezygnować, co od początku wydawało się absurdalnym pomysłem. Po przemyśleniu całej sprawy (pod wieloma względami, a przede wszystkim finansowym i strategicznym), przeanalizowaniu rynkowych analiz i wielu spotkaniach w gronie zarządu, firma zdecydowała się na zachowanie działu odpowiedzialnego komputery oraz tablety.

Co więcej, Meg Whitman wyraziła zainteresowanie Windows 8 i zapowiedziała, że w przyszłym roku możemy się spodziewać nowych tabletów pracujących w oparciu o ten system (ich ilość nie została sprecyzowana). Stwierdziła także, że wierzy, iż nie jest jeszcze dla HP za późno na możliwość odniesienia sukcesu na rynku dotykowych dachówek.

Cóż, wypada stwierdzić jedynie, że 2012 rok zapowiada się niezwykle interesująco.

źródło, źródło