To jeszcze tablet czy telewizor? Lenovo szykuje 18-calowego giganta 19

To jeszcze tablet czy telewizor? Lenovo szykuje 18-calowego giganta

Najwyraźniej Lenovo pozazdrościło Samsungowi tabletu Galaxy View i postanowiło stworzyć własnego giganta. 18,4 cala – tyle dokładnie ma mieć przygotowywany przez firmę tablet. Raczej nie zmieścisz go do plecaka.

Ciekawy jest temat wielkich tabletów. Jak donosiliśmy jakiś czas temu, Samsung Galaxy View nie zaliczył spektakularnego sukcesu. Wręcz przeciwnie, tablet zaliczył tak słabą premierę, że już po 3 tygodniach jego cenę obniżono o 20%. Wkrótce po premierze nastała cisza na jego temat – widać, że niewiele osób zainteresowało się tym ni to tabletem, ni telewizorem.

A jednak, ktoś się zainteresował – szefostwo Lenovo. Chiński producent przygotowuje się do stworzenia własnej odpowiedzi na Galaxy View. Tablet będzie miał równiez 18,4 cali, a jego kodowa nazwa to PB2-690N. Pierwsze informacje na temat tego urządzenia pojawiły się w bazie GFXBench.

Co już wiemy na temat przygotowywanego tabletu? Będzie on wyposażony w ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Pod „maską” znajdziemy ośmiordzeniowy procesor 1.8GHz – prawdopodobnie jest to Snapdragon 652. Wspierać go będzie chip graficzny Qualcomm Adreno 510. Pierwsze przecieki na temat nowego tabletu Lenovo informują nas jeszcze, że urządzenie wyposażone zostanie w 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej.

lg18cali-1

Warto jeszcze wspomnieć o przedniej kamerze 8 megapikseli, module GPS oraz obsłudze WiFi. Brak natomiast informacji o 3G czy LTE. Tablet będzie wyposażony w najnowszą obecnie wersję Androida – Android 6.0.1 Marshmallow. Całkiem możliwe, że będzie to „czysty” Android bez nakładki. Tak przynajmniej sugeruje informacja w GFXBench.

Jestem bardzo ciekaw, w jaki sposób Lenovo chce wypromować 18-calowy tablet. Jak dotąd Samsungowi się to nie udało. Bez dobrego pomysłu na reklamę będziemy mieli kolejny produkt, który przejdzie raczej bez echa.

*Na grafice wyróżniającej Samsung Galaxy View

Źródło: GFXBench