Tizen vs TouchWiz vs Lollipop, czyli zmagania interfejsów | Tabletowo.pl

Tizen vs TouchWiz vs Lollipop, czyli zmagania interfejsów

Dołącz do dyskusji 0

TouchWizowi dostaje się z każdej strony. A to brzydki, a to przeładowany, a to dziecinny. Trudno powiedzieć czy seria Galaxy odniosła sukces DZIĘKI TouchWizowi czy POMIMO jego istnienia.

Ile osób tyle zdań i gustów, jednak niezaprzeczalnie Material Design w nowym Androidzie przynosi bardzo wiele konsekwencji i spójności. Poszczególni producenci tacy jak Samsung, próbują inspirować się jego wytycznymi projektując kolejne wersje swoich nakładek. Efekt nie zawsze jest zadowalający, a razić może szczególnie niekonsekwencja i brak spójności.

Często zdarza się, że tylko część aplikacji i elementów interfejsu została zaktualizowana, a reszta nawiązuje do „starego” stylu i pozostałości po poprzednikach. O gustach się nie dyskutuje, ale autorski system Samsunga, czyli Tizen, podoba mi się jeszcze mniej niż krytykowany przeze mnie TouchWiz. Serwis ArsTechnica pokusił się o wykonanie ciekawego zestawienia, porównującego te same aplikacje i elementy interfejsu w Tizenie, TouchWizie i gołym Androidzie 5.0. Wyniki porównania znajdziecie w poniższej galerii:

Co sądzicie o staraniach Samsunga, mających na celu doprowadzenie TouchWiza „do porządku”? Co myślicie o interfejsie Tizena?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona