Tizen OS uruchomiony na tablecie Asus Nexus 7 | Tabletowo.pl

Tizen OS uruchomiony na tablecie Asus Nexus 7

Dołącz do dyskusji 0

Tizen OS, podobnie jak Android, jest produktem open-source i opiera swoje działanie na jądrze Linuksa. Ciekawa natomiast jest historia tego systemu, bowiem jest to rozwinięcie systemu operacyjnego Bada OS tworzonego przez Samsunga. Początkowo miało to być połączenie systemów MeeGo oraz Bada OS, niestety z MeeGo niewiele zaczerpnięto i nie są te systemy ze sobą kompatybilne. Interesujący jest fakt, że sam MeeGo był połączeniem Moblina Intela i Maemo Nokii. Tak więc można liczyć na to, że jest to projekt, w którym zawarto najlepsze programowe rozwiązania.

Co prawda, obecnie nie ma na rynku urządzeń z systemem operacyjnym Tizen OS (te mają pojawić się jeszcze w tym roku), jednak nie przeszkodziło to w utworzeniu odpowiedniego portu dla tabletu Asus Nexus 7. Oczywiście nie ma co liczyć na to, że wszystko będzie idealnie działać, choćby ze względu na to, że Tizen znajduje się jeszcze w fazie rozwoju. Jednak warto wspomnieć o tym, po to, żeby móc ocenić dokonania Samsunga i Intela.

Niezależni programiści utworzyli MultiRom, który umożliwia przy starcie urządzenia wybranie systemu, który ma się uruchomić. W tym przypadku, oprócz Tizena, na urządzenia znajduje się jeszcze Android. Jak działa urządzenie z Tizenem na pokładzie? Wszystko zobaczyć można na poniższym wideo:

źródło: liliputing.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona