Timex brata się z Huami, czyli marką założoną przez Xiaomi. Będą nowe smartwatche | Tabletowo.pl

Timex brata się z Huami, czyli marką założoną przez Xiaomi. Będą nowe smartwatche

Dołącz do dyskusji 0

Wspierana przez Xiaomi marka Huami, ogłosiła dziś partnerstwo z Timex Group. Celem porozumienia jest opracowanie nowych inteligentnych urządzeń noszonych i zwiększenie udziału firmy w światowym rynku wearables.

Huami zyska silnego partnera. Timex jest uznaną firmą, mającą za sobą lata doświadczenia w produkcji zegarków. Jej renoma jest bezdyskusyjna. Niewykluczone, że Huami bardziej jednak przyda się po prostu logo Timexa niż wieloletni staż jego pracowników, z uwagi na to, że na Zachodzie firma-córka Xiaomi nie jest zbyt rozpoznawalna.

Na czym dokładnie będzie polegać współpraca tych firm?

„Będziemy pracować nad rozwojem modeli biznesowych w celu promowania, wprowadzania na rynek i dystrybucji inteligentnych zegarków dla naszej połączonej bazy klientów i oczekujemy, że wykorzystamy mocne strony każdej firmy na rynku globalnym, jednocześnie korzystając z uznanych kanałów online i offline”
– Wang Huang, prezes i dyrektor generalny Huami Corporation

Wszystko jasne – umowa ma pomóc obu spółkom wzmocnić swoją obecność na rozwiniętych rynkach, takich jak USA i Europa, a także rynkach wschodzących, na przykład w Indiach i Chinach. Firmy zamierzają także rozwijać dodatkowe usługi – na przykład pracować nad wprowadzeniem do urządzeń obsługi płatności NFC, funkcji wspierających kontrolę wagi czy śledzących aktywność fizyczną.

Recenzja Amazfit Pace – pozytywne zaskoczenie i rozczarowanie w jednym

„Razem z Huami, wprowadzimy nową generację smartwatchy, które na nowo zdefiniują tę kategorię urządzeń.”
– Tobias Reiss-Schmidt, prezes i dyrektor generalny Timex Group

Deklaracja szefa Timexa brzmi dość górnolotnie. Zobaczymy, jak firmom uda się wypełnić pokładane w nich oczekiwania.

Od 2013 roku, kiedy powstało Huami, producent sprzedał na całym świecie miliony urządzeń noszonych. W ciągu roku firma wysłała do sklepów ponad 18 milionów smartwatchy i smartbandów.

Tam, gdzie inni widzą stracone szanse, Xiaomi widzi potencjał. Huami zaprezentuje wkrótce dwa smartwatche

źródło: Tech2

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona