Tidal za darmo na 90 dni – również w wersji HiFi

7 czerwca 2019 r. w serwisie streamingowym Tidal zadebiutuje najnowszy album Prince’a – Originals. Z tej okazji każdy, kto zasubskrybuje jedną z opcji indywidualnych, otrzyma 90 dni darmowego dostępu do serwisu.

Autorzy serwisów, w których możemy wykupić dostęp do dziesiątek milionów utworów za miesięczną cenę mniejszą niż kosztuje jedna płyta CD, chcąc pozyskać nowych klientów (jak również odzyskać tych, którzy zrezygnowali z subskrypcji), często kuszą atrakcyjnymi promocjami, najczęściej w formie darmowego dostępu na określony czas. Takie promocje szczególnie chętnie udostępniane są we współpracy z operatorami sieci komórkowych, gdzie na nowych klientów często czekają darmowe okresy próbne w poszczególnych platformach streamingowych.

Reklama

Tidal chce być jednak uważany za platformę szczególnie przyjazną twórcom, dlatego wiele akcji promocyjnych organizuje we współpracy z nimi. Na ogół polegają one na udostępnieniu ekskluzywnych treści tylko dla subskrybentów Tidala, tym razem posunięto się jednak o krok dalej i z okazji premiery najnowszego albumu Prince’a, każdy nowy użytkownik może uzyskać darmowy dostęp do serwisu na okres 90 dni.

Promocja obejmuje zarówno abonament Premium (jakość do 320kb/s AAC), jak i HiFi (jakość bezstratna FLAC/ALAC). Z prostego rachunku wynika, że osoby, które zdecydują się na subskrypcję HiFi, zaoszczędzą 119,97 złotych. Oczywiście fakt zasubskrybowania dostępu do platformy Tidal nie wiąże się z żadną umową długoterminową – subskrypcję można w każdym czasie anulować. Oznacza to, że w przypadku rezygnacji przed upływem ostatniego dnia darmowego okresu nie zostaną naliczone żadne opłaty.

Darmowy okres próbny to świetna okazja do spróbowania, jak brzmi muzyka odtwarzana w najwyższej jakości. Osoby, które na co dzień korzystają np. z darmowej subskrypcji Spotify bądź odtwarzają muzykę z YouTube, z pewnością usłyszą różnicę nawet bez profesjonalnego sprzętu do odsłuchu.

Najnowszy album Prince’a zawiera 15 niepublikowanych dotąd wersji demonstracyjnych utworów, które z biegiem lat stały się hitami, wśród nich m.in. zaliczany do panteonu najsłynniejszych piosenek na świecie Nothing Compares 2 U.

Pełna tracklista wraz z możliwością zapisania się na darmową subskrypcję dostępna jest na stronie Tidal.

PS. Żeby skorzystać z promocji nie trzeba być fanem Prince’a ;)

Źródło: Tidal