TI OMAP 4470 o 50% szybszy od poprzednika

ti omap 4

Reklama

Dobrze znana firma Texas Instruments zapowiedziała swój nowy produkt – układ OMAP 4470 – już wcześniej, ale teraz, z okazji targów CES 2012, otrzymaliśmy sporo dodatkowych informacji o tym następcy modelu 4460 (znanego m.in. z Galaxy Nexus).

Dzięki zmianom w architekturze układu, procesor zyskał dużo na wydajności, zwłaszcza w środowisku 3D – jeden z benchmarków wykazał nawet dwukrotny przyrost wydajności. To zdecydowanie dobra wiadomość dla tych, którzy w tabletach widzą przyszłość gier i mobilnej rozrywki – te działają na prototypowych urządzeniach znacznie szybciej i płynniej niż dotychczas, a jakość grafiki robi naprawdę duże wrażenie. Rynkowa premiera nowego chipsetu od TI ma nastąpić w drugim kwartale tego roku.

Serwis SlashGear donosi również, iż partnerzy firmy TI są niezwykle zadowoleni z opracowanego przez nich interfejsu, który jest ponoć niezwykle elastyczny i otwierający przed twórcami aplikacji całkiem nowe możliwości. Przykład? Książka kucharska, która odczytuje nasze gesty, co pozwala oszczędzić ekranowi urządzenia śladów po mące i jajkach. Układ OMAP 4 ma również pozwolić, np. na przesyłanie obrazu w rozdzielczości 1080p na ekran telewizora przy użyciu technologii WiFi Direct, zachowując jednocześnie dostęp do interfejsu systemu Android na tablecie czy smartphonie, z którego obraz jest przesyłany. Multitasking pełną gębą!

Tyle o OMAP 4, a my z niecierpliwością czekamy na zapowiedź układu OMAP 5 dla przyszłej generacji tabletów, który ma oferować jeszcze więcej usprawnień.

źródło