Potop, Wesele, Zbrodnia i kara… This War of Mine? Gra oficjalnie trafiła do kanonu lektur szkolnych!


Pogłoski okazały się prawdziwe – mamy pierwszą grę w kanonie lektur szkolnych! Wybór (bo jakby inaczej) padł na polską grę – i to nie byle jaką, ale wielokrotnie nagradzane na całym świecie This War of Mine.

This War of Mine oficjalnie lekturą szkolną!

Moim skromnym zdaniem jednym z największych polskich growych sukcesów ostatnich lat jest gra This War of Mine Warszawskiego 11 bit studios. Ten stosunkowo mały tytuł podbił cały świat, zdobywając uznanie nie tylko graczy, ale i krytyków. W grze przedstawiono losy fikcyjnej wojny, ale nie jak to zwykle bywa z perspektywy żołnierzy a… zwykłych cywilów! This War of Mine porusza wiele ciekawych i często trudnych tematów a przy okazji jest dość przystępną grą w swoich mechanikach.

This War of Mine zostanie umieszczone na liście nieobowiązkowych lektur szkolnych w szkołach średnich od początku przyszłego roku szkolnego. Trzeba tu jednak zauważyć, że lektura ta będzie przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich ze względu na poruszaną dość drastyczną momentami tematykę. Gra będzie polecana do nauczania przedmiotów humanistycznych: socjologii, etyki, filozofii i historii.

Mnie pozostało tylko pogratulować doboru gry, bo This War of Mine to naprawdę świetny wybór. I nie chodzi mi tylko o samą historię czy przystępną rozgrywkę, ale także i to, że gra ta dostępna jest na wszystkich liczących się platformach, zaczynając od PC i MacOS poprzez PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch a na Androidzie i iOS kończąc.

Jeśli chcielibyście już teraz zaopatrzyć się w pierwszą lekturę szkolną w formie gry wideo, to This War of Mine jest właśnie przecenione na Androidzie i Nintendo Switch… ale warto zauważyć, że gra będzie dostępna dla wszystkich polskich szkół średnich bez dodatkowych kosztów, choć tu nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów.

To co, teraz pora na Wiedźmina 3 w kanonie polskich lektur?