The Phantom PI - zwycięzca Big Indie Pitch debiutuje w App Store | Tabletowo.pl

The Phantom PI – zwycięzca Big Indie Pitch debiutuje w App Store

Dołącz do dyskusji 0

O grze The Phantom PI zrobiło się głośno kilka dni temu, gdy wygrała ona sponsorowany przez firmę Samsung konkurs Big Indie Pitch, pokonując tym samym kilkanaście innych gier niezależnych. Dziś tytuł ten trafił wreszcie w gościnne progi App Store, dzięki czemu każdy posiadacz iPada będzie mógł samodzielnie przekonać się o tym, czy najnowsza produkcja studia Rocket 5 zasłużyła sobie na wspomnianą nagrodę.

The Phantom PI pozwala nam wcielić się w rolę Cecila – prywatnego detektywa specjalizującego się w rozwiązywaniu zagadek związanych ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Tym co odróżnia naszego bohatera od jego kolegów po fachu jest fakt, iż nie pomaga on ani biednym rodzinom nękanym przez zjawy, ani też udręczonym duszyczkom chcącym załatwić niedokończone sprawy by móc w spokoju odejść na tamten świat. Specjalnością naszego wąsatego podopiecznego jest bowiem pomoc duchom, których spokojne „życie po życiu” zakłócają inne podobne im stwory. W trakcie gry zwiedzimy więc nawiedzoną posiadłość należącą do zmarłej gwiazdy rocka, pełną rozmaitych zagadek do rozwiązania i „znajdziek” do zebrania. Wszystko to okraszono zaś prostą aczkolwiek interesującą oprawą graficzną, podkreślającą dość luźny klimat całości.

Gra dostępna jest do nabycia w App Store w promocyjnej cenie wynoszącej obecnie 1,79 euro. W niedalekiej przyszłości dołącza do niej również wersje na urządzenia z systemem Android i Windows Phone.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona