The Manhattan Project – nietypowa planszówka w wersji na tablety

W pierwszej połowie zeszłego wieku twórcy gry Monopoly udowodnili światu, że nawet poważne i wymagające zajęcie, jakim jest handel nieruchomościami, może stać się tematem lekkiej i przyjemnej gry dla całej rodziny. Jakiś czas temu wydawnictwo Minion Games postanowiło pójść o krok dalej, wprowadzając na rynek The Manhattan Project.

Reklama

Jak wskazuje tytuł gry pozwoli nam ona wcielić się w kierowników programu naukowo-badawczego, mającego na celu stworzenie bomby atomowej. Naszym głównym zadaniem będzie tu więc umiejętne zarządzanie personelem, poczynając od naukowców a kończąc na strażnikach i szpiegach. Twórcy gry zaznaczają, że w odróżnieniu od większości planszówek bardzo małą rolę odgrywa tu szczęście, a znacznie większą umiejętność obserwacji i planowania. Tabletowe wcielenie tego swoistego wyścigu zbrojeń dla całej rodziny pozwoli nam zmierzyć się zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i żywymi graczami. W tym drugim przypadku do wyboru mamy rozgrywki sieciowe lub wspólną grę przy jednym tablecie.

Gra The Manhattan Project dostępna jest do nabycia w internetowych sklepach App Store (5,99 euro) i Google Play (21,23 zł)

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id903801833″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domowiczcg.manhattanproject” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]