The King Of Fighters '98 - kultowa bijatyka w wersji na tablety - Tabletowo.pl

The King Of Fighters ’98 – kultowa bijatyka w wersji na tablety

Gdzieś w okolicach pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych firma SNK wpadła na pomysł, by zebrać w jednym miejscu postacie ze swoich najsłynniejszych gier, dodać do tego kilku nowych bohaterów i wydać to wszystko ku uciesze fanów. Idea ta okazała się być strzałem w dziesiątkę, a powstała w ten sposób seria King of Fighters po dwudziestu latach nadal cieszy się popularnością wśród wielbicieli gatunku.

Gra The King Of Fighters ’98, której tabletowe wcielenie zadebiutowało dziś w sklepach App Store i Google Play, stanowi pewien rodzaj podsumowania pierwszych czterech części serii. W odróżnieniu od swoich poprzedniczek pozbawiona została ona bowiem fabuły, co pozwoliło autorom na zebranie w jednym miejscu niemal wszystkich bohaterów poprzednich odsłon, nawet tych odesłanych przez scenarzystów na tamten świat. Dzięki temu gracze mogą wybierać tu spośród 38 postaci, walczących zgodnie z tradycją serii w trzyosobowych drużynach.

Tabletowo.pl The King Of Fighters '98 - kultowa bijatyka w wersji na tablety Android Gry iOS

Mimo iż tabletowa wersja zachowuje większość elementów oryginału, to jednak znalazło się w niej również miejsce na pewne drobne modyfikacje. Najważniejszą z nich jest oczywiście sterowanie, które dostępne jest tu w dwóch wariantach: tradycyjnym oraz wzbogaconym o dodatkowe przyciski ułatwiające wykonywanie specjalnych ruchów. Dodano też tryb treningowy, wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów oraz możliwość walki z innymi graczami poprzez Bluetooth.

Gra King of Fighters ’98 dostępna jest do nabycia w internetowych sklepach z aplikacjami App Store (3,59 euro) i Google Play (12,12 zł).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona