The Franz Kafka Videogame w przyszłym roku trafi na iOS i Android - Tabletowo.pl

The Franz Kafka Videogame w przyszłym roku trafi na iOS i Android

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl The Franz Kafka Videogame w przyszłym roku trafi na iOS i Android Aplikacje Nowości

W dzisiejszych czasach samodzielne wydanie gry stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt ten sprawia, że w internetowych sklepach z aplikacjami coraz częściej pojawiają się tytuły „artystyczne”, które jeszcze kilka lat temu najzwyczajniej w świecie nie znalazłyby dystrybutora. Jednym z nich jest właśnie The Franz Kafka Videogame, autorstwa dewelopera ukrywającego się pod pseudonimem mif2000.

Jak łatwo się domyślić będzie to produkcja inspirowana twórczością praskiego pisarza Franza Kafki, co oznacza, że możemy spodziewać się specyficznej, nieco surrealistycznej atmosfery, pełnej zagadek i pytań pozostawionych bez odpowiedzi. Sama gra będzie przygodówką stawiającą duży nacisk na eksplorację przedstawionego świata i okraszoną ciekawą grafiką, charakterystyczną dla tytułów autorstwa mif2000. Wcielimy się w niej w postać K., który opuszcza rodzinne strony by podjąć nową pracę za granicą. Za główne inspirację dla fabuły posłużyły niedokończone powieści Zamek i Ameryka, jednak w grze nie zabraknie też mniej lub bardziej wyraźnych odniesień do innych dzieł Kafki.

Gra The Franz Kafka Videogame powinna pojawić się w internetowych sklepach App Store i Google Play już w przyszłym roku.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona