Test mobilnego głośnika JBL Flip 4 | Strona 2 | Tabletowo.pl

Test mobilnego głośnika JBL Flip 4

Dołącz do dyskusji 0

Jakość dźwięku i stabilność połączenia

Podczas całego okresu testów za źródło dźwięku służył mi smartfon Oneplus 3T.

Na samym początku ustalmy jedno. JBL Flip 4 potrafi grać naprawdę głośno, zaskakująco wręcz, zwłaszcza sugerując się jego wielkością. Przy maksymalnym ustawieniu głośności całość traci jednak nieco na jakości. Obrywa się zwłaszcza niskim tonom, gdzie nie uświadczymy bardzo niskiego i głębokiego basu, a niektóre partie będą się delikatnie zlewać. Skoro tę kwestię mamy za sobą, to jak naprawdę gra to urządzenie?

Zadziwiająco dobrze. Od razu w uszy rzuca się dość basowa charakterystyka dźwięku, jego rozmach i dynamika. Na szczęście bas nie przytłacza innych pasm. Nasycenie jest bardziej niż przyzwoite, rozrywkowe i ekspresyjne. Średnica, choć minimalnie wycofana, potrafi nieźle zabrzmieć. Wysokie tony są nieźle eksponowane. Da się usłyszeć dobrą scenę i niezłą separację poszczególnych instrumentów przy rockowych kawałkach. Wokale nie zlewają się, nie skrzeczą. Niezmiernie zasługuje na pochwałę fakt, iż dźwięk ma sporą swobodę, co owocuje w każdym rodzaju muzyki. Zarówno przy słuchaniu wolnych, głębokich kawałków, jak i przy ostrych, gitarowych riffach, JBL Flip 4 potrafi zapewnić odpowiednią jakość. Nie da się jednak ukryć, że urządzenie to stworzone zostało głównie do odsłuchu muzyki rozrywkowej.

Parowanie przebiega szybko. Połączenie jest stabilne. Nie uświadczyłem jakichkolwiek przerw czy zerwań sygnału. Swobodnie mogłem przemieszczać się po mieszkaniu z głośnikiem w ręku, zostawiając smartfon na jego drugim końcu. Producent nie podaje żadnych wartości dotyczących zasięgu. Z moich obserwacji i testów wynika, iż spokojnie możemy oddalić się od źródła dźwięku o 20 metrów i nie powinno nam tego połączenia przerwać.

Bateria

Producent deklaruje wartość do 12 godzin, przy zależności czego słuchamy i na jakim poziomie głośności. Jak to wszystko ma się w praktyce? Bardzo dobrze (aczkolwiek są głośniki, które wytrzymują dłużej). Przy głośności ustawionej na 90% – 100% Flip 4 wytrzymuje od 11 do prawie 12 godzin. Jeżeli głośność zmniejszymy minimum do 3/4 skali, czas pracy wzrasta do nawet 13,5 godziny. Maksymalnie wyciągnąłem niespełna 15 godzin, w tym czasie głównie słuchałem podcastów. Jak widzicie bateria sprawuje się naprawdę przyzwoicie i spokojnie wystarczy na cały dzień użytkowania, co w mojej ocenie jest w zupełności wystarczające. Jej poziom sprawdzimy dzięki pięciu diodom podświetlanym na biało podczas włączenia się urządzenia.

Niestety brakuje wsparcia dla szybkiego ładowania, a przydałoby się. Czas ładowania około 3 godzin i 20 minut od całkowitego rozładowania sprzętu – to wynik dość słaby. Trochę szkoda, że nie zdecydowano się na zastosowanie złącze USB-C, ponieważ coraz więcej smartfonów i laptopów wykorzystuje ten standard.

Podsumowanie

Po uwzględnieniu wszystkich zalet i zebraniu wad, które wymieniłem wyżej, uważam JBL Flip 4 za udany produkt. Z powodzeniem sprawdzi się w plenerze, domu czy mieszkaniu. Bez problemu jest w stanie nagłośnić małą domówkę w pokoju. Czy sam kupię ten głośnik? Jeszcze nie wiem, ponieważ skutecznie blokuje mnie cena. Jednakże jeżeli możecie pozwolić sobie na taki wydatek za tego typu urządzenie, to osobiście polecam. Produkt Amerykanów przekonał mnie do siebie głównie funkcjonalnością, czasem pracy na baterii, wzornictwem, jakością wykonania oraz dźwiękiem.

JBL Flip 4 możecie kupić, we wszystkich sześciu kolorach, u naszego partnera, w sklepie Komputronik.

Spis treści:

1. Zestaw sprzedażowy. Wzornictwo. Jakość wykonania. Obsługa i użytkowanie
2. Jakość dźwięku i stabilność połączenia. Bateria. Podsumowanie

8.9 Ocena (1-10)

Wzornictwo
9
Mobilność i poręczność
8.5
Jakość wykonania
10
Łatwość obsługi
10
Stabilność połączenia, łączność (moduły i złącza)
8
Jakość dźwięku
8.5
Bateria
8.5
Plusy
 • jakość wykonania
 • wzornictwo
 • bateria
 • ergonomiczność
 • jakość dźwięku
 • głośność
 • wodoszczelność (certyfikat IPX7)
Minusy
 • brak USB-C
 • brak wsparcia dla szybkiego ładowania
 • znikoma ilość akcesoriów w zestawie
 • powyżej 90% głośności nieco pogarsza się jakość dźwięku
 • brak NFC
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments
Następna strona

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona