Tesla zamontuje Powerpacki w regionach dotkniętych brakami zasilania

Elon Musk poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze, że już niebawem wszystkie miejsca w stanie Kalifornia dotknięte brakiem zasilania otrzymają specjalne Powerpacki magazynujące energię.

Stan Kalifornia od lat zmaga się z wielkimi pożarami na skutek dużej suszy i problemów ze zrywanymi przewodami elektrycznymi. Chcąc zapobiec sytuacji z ostatnich lat, największy dostawca energii, firma Pacific Gas &Electric Co. postanowiła ograniczyć dostawy prądu w wybranych punktach na mapie stanu. Ocenia się, że pozbawionych dopływu energii elektrycznej zostało ponad milion osób, głównie w jego północnej części.

Na tę sytuacje odpowiednio zareagował sam Elon Musk, informując na Twitterze, że już niebawem wszystkie stacje ładowania Tesla dostępne na terenach objętych brakiem zasilania zostaną doposażone w Powerpacki. Są to specjalne płyty solarne magazynujące energię. Ma to na celu zapewnienie stałego dopływu energii w celu naładowania pojazdów, nawet w przypadku obecnego kryzysu. W stanie Kalifornia Tesla jest jedną z najbardziej popularnych marek kupowanych przez klientów.

Dyrektor marki Tesla wspomniał także, że firma planuje wprowadzić podobne rozwiązania w kolejnych punktach tak szybko, jak to tylko możliwe.

To nie pierwszy raz, gdy znana amerykańska marka sprawnie reaguje na kryzys. Podczas ataku huraganu Irma, Tesla zwiększyła pojemność baterii w swoich samochodach. Pojazdy znajdujące się na zagrożonym terenie otrzymały specjalną aktualizację odblokowująca pełną moc baterii.

Źródło: Engadget