Tesla zaoferuje swoim klientom nielimitowane, darmowe ładowanie

Właściciele nowych modeli S oraz X otrzymają możliwość całkowicie darmowego i nieograniczonego ładowania. Wszystko z powodu spadającej sprzedaży samochodów amerykańskiej marki.

Pomimo olbrzymiej rozpoznawalności i świetnych opinii, Tesla nie ma łatwego życia. Wprowadzenie do sprzedaży droższych i mocniejszych modeli spowodowało znaczący spadek zainteresowania elektrycznymi pojazdami marki. Chcąc podratować swoją sytuacje, koncern postanowił zachęcić nowych klientów, oferując im nieograniczoną możliwość ładowania swoich samochodów.

Reklama

Oferta ma dotyczyć tylko nowo kupionych modeli z segmentu S oraz X. Konto Tesli na Twitterze poinformowało o programie bezpłatnego, nieograniczonego ładowania na wszystkich autoryzowanych stacjach producenta.

Jak to jednak bywa na świecie, wśród grona osób pochwalających pomysł, znalazło się także grono rozgoryczonych i sfrustrowanych użytkowników. Wśród nich najwięcej pretensji mieli obecni posiadacze wspomnianych modeli, których niestety akcja darmowego ładowania ominie. Oferta zapowiedziana przez Teslę niestety nie działa wstecz.

To nie pierwszy raz, gdy model biznesowy amerykańskiego producenta jest podawany w wątpliwość. Kilka lat temu Tesla wprowadziła podobną promocję, oferującą klientom darmowe ładowanie. Ta jednak zakończyła się nagle w 2017 roku. Sam Elon Musk tłumaczył wtedy, że inicjatywa nie była wieczysta, a bezpłatne korzystanie ze stacji ładowania nigdy nie było długoterminowym planem.

Jak będzie tym razem? Zobaczymy.

Źródło: @Tesla dzięki Slashgear