Tesco ma swój własny tablet: Hudl. Niezłe parametry za 119 funtów

Tesco Hudl

Tesco… Z czym Wam się kojarzy? Z wiecznie zatłoczonym marketem, w momencie, w którym akurat potrzebujecie kupić kilka rzeczy (tak, właśnie tak mam za każdym razem, gdy sobie uświadamiam, że brakuje mi drobiazgów do obiadu, a akurat Tesco mam pod nosem…), z dużym wyborem różnego rodzaju artykułów, z ciągłymi promocjami? Od dziś, zapewniam, maniacy nowych technologii i sprzętu elektronicznego Tesco będą kojarzyć z… tabletem Tesco Hudl.

O tym, że Tesco zamierza wydać własny tablet, wiemy od miesiąca. I choć początkowo wydawało się, że jest to wyłącznie plotka mająca skierować naszą uwagę w stronę tej sieci sklepów, okazało się, że jest to prawda. Tym samym Tesco idzie w ślady między innymi Amazonu, który również oferuje 7-calowy sprzęt za ok. 100 funtów.

Tablet Tesco Hudl został wyposażony w ekran o przekątnej 7″ i nietypowej rozdzielczości 1440 x 900 pikseli, czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5GHz oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Na jego pokładzie znajdziemy wyjście microHDMI, slot kart microSD, Bluetooth 4.0, WiFi, GPS, a całość będzie działała pod kontrolą Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean.

Urządzenie wyceniono na 119 funtów, co jest bardzo dobrą kwotą jak za oferowane parametry techniczne. Co więcej, klienci posiadający kartę Clubcard zapłacą jeszcze mniej – ok. 100 funtów.

Czekam z niecierpliwością na informację czy Tesco Hudl trafi także do polskich sklepów. Do sprzedaży trafi 30 września w kilku wersjach kolorystycznych: czerwonej, niebieskiej, czarnej i purpurowej.

Tesco Hudl

źródło, źródło