Tesco Hudl 2 z ekranem 8,2″ 1920 x 1200 i czterema rdzeniami?

Tesco-Hudl-2-Has-8-2-Inch-Screen-FHD-Display-and-Bay-Trail-Processor

Kojarzycie tablet Hudl? To pierwszy i jedyny dotychczas tablet sprzedawany w brytyjskim Tesco, pod właśnie tą marką. Zaraz po premierze sprzedawany był za 119 funtów (a nawet za 69 funtów dla członków programu lojalnościowego), dzięki czemu świetnie się sprzedawał. W pół roku Tesco sprzedało pół miliona sztuk tabletu Hudl, co niewątpliwie można zapisać po stronie sukcesów tej sieci sklepów. Jak się właśnie okazało, firma nie zamierza porzucić rynku tabletów. Wprost przeciwnie. Szykuje się już do drugiego uderzenia. Dużo ciekawszego.

Tablet Tesco Hudl 2, bo właśnie taką nazwę przyjęło urządzenie (przynajmniej na razie), został odnaleziony w wynikach jednego z najbardziej popularnych benchmarków, tj. GFXBench. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym sprzęcie. I wiemy już również, że warto na ten model poczekać.

Tesco Hudl 2 ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 8,2″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (przeskok z 7″ 1440 x 900), czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735D oraz system operacyjny Android 4.4.2 KitKat. Do tego mamy mieć do dyspozycji 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, WiFi, aparat 5 Mpix oraz kamerkę 1,2 Mpix.

Jestem bardziej niż ciekawa jaką cenę Tesco ustali dla modelu Hudl 2. Jak sami widzicie powyżej – zapowiada się ciekawie, a skoro sprzedawany będzie pod marką Tesco, możemy liczyć na dobry stosunek parametrów technicznych do ceny.

Premiera Tesco Hudl 2 spodziewana jest dopiero za kilka miesięcy, we wrześniu.

źródło