Ten telefon to rosyjska odpowiedź na Galaxy Note 7 – jest wybuchoodporny | Tabletowo.pl

Ten telefon to rosyjska odpowiedź na Galaxy Note 7 – jest wybuchoodporny

Dołącz do dyskusji 0

Rosyjska firma o nazwie Goreltex produkuje odporne na wybuch urządzenia elektryczne. Według agencji Bloomberg, należą do nich na przykład skrzynki zaciskowe, szafy sterownicze, panele sterujące, wyłączniki, rozdzielnie, i różnego rodzaju alarmy. Do tej gromadki dołączył kolejny wybuchoodporny telefon.

Kolejny, gdyż CTG-ST jest ulepszoną wersją innego modelu wykonanego przez Goreltex. Premiera odpornego na wybuch urządzenia akurat teraz, na fali afery z Samsungiem Galaxy Note 7, jest całkiem niezłym zabiegiem promocyjnym.

Urządzenie posiada ekran o przekątnej 2,2 cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Sercem telefonu jest procesor MediaTeka MT6260A, a wspiera je 1 MB pamięci wewnętrznej (którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Zdjęcia da się robić przy pomocy aparatu 3 Mpix, a całość korzysta z baterii o pojemności 2500 mAh.

Telefon korzystać będzie z dobrodziejstw standardu przesyłania danych EDGE. Powinien też bez szwanku wychodzić z kontaktu z wodą (nieczuły na zanurzenia do 1 metra) i kurzem. Obudowę wykonano z gumy i włókna szklanego, co powinno zapewnić integralność sprzętu nawet po upadku z 1,5 m. Cena nie jest znana.

goreltex-2

Oczywiście, Goreltex CTG-ST nie jest telefonem, na który zdecydowałaby się większość z nas, nawet jeśli jego sprzedaż zostałaby uruchomiona w naszym kraju. Z modelu ucieszyłyby się pewnie osoby wymagające niezawodności urządzeń bez względu na okoliczności – na przykład pracownicy korporacji budowlanych (albo saperzy ;).

źródło: mobiletelefon.ru via phonearena.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona