Było już etui wyglądające jak broń, teraz można zamówić broń wyglądającą jak etui | Tabletowo.pl

Było już etui wyglądające jak broń, teraz można zamówić broń wyglądającą jak etui

Dołącz do dyskusji 0

Od czasu do czasu na rynek trafiają produkty, które wywołują spore kontrowersje. Jednym z nich jest zapewne pistolet, który został skonstruowany tak, by swym wyglądem nie wzbudzać podejrzeń. Żeby to osiągnąć, jest składany, a w stanie spoczynku imituje wyglądem smartfon włożony do ochronnego etui.

Narzędzie stworzone w celach obronnych nazywa się The Ideal Conceal i jest mini pistoletem, wywodzącym się z Minnesoty. Z pozoru wygląda dosyć niewinnie, niczym zwykły smartfon w dosyć dziwnym etui. Ujrzeć możemy oczko aparatu oraz, co ciekawsze, swego rodzaju dwa porty mini jack. Czyżby do telefonu dało się podłączyć dwie pary słuchawek jednocześnie? Niestety nie. Co gorsza, zamiast dźwięku, w naszą stronę może polecieć pocisk kalibru .380. Aby go wystrzelić, należy odchylić jedną z ruchomych części w celu odsłonięcia spustu.

The Ideal Conceal ma być środkiem ochrony osobistej dla osób, które czują się zagrożone. Twórcy z Minnesoty twierdzą, iż posiadanie broni w dzisiejszych czasach staje się koniecznością. Oczywiście poza jej obecnością, ważna jest także  możliwość jej szybkiego wyciągnięcia i użycia, gdy towarzyszące okoliczności staną się bardziej niebezpieczne. Dla wygody i psychicznego komfortu, pistolet umieszczony w kieszeni będzie wyglądał niczym normalny smartfon.

Broń będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, jednak Europejskie siły bezpieczeństwa podejrzewają, że bardzo dużo sztuk znajdzie się na starym kontynencie drogą nielegalnego importu.

Jeżeli ktoś chce zamówić sztukę dla siebie, może to zrobić w preorderze, płacąc 395 dolarów. Według oficjalnych informacji, zamówiono ich  już ponad 12 tysięcy. Powinny one dotrzeć do klientów w pierwszym kwartale tego roku.

Niektórzy pewnie zaczną być bardziej czujni i wyobrażać sobie, że smartfon kogoś w naszym otoczeniu, zamiast pospolitego Samsunga, HTC czy LG, może okazać się The Ideal Conceal’em. Z drugiej strony, obecny trend na usuwanie złącza mini-jack ze smartfonów sprawi, że pistolet będzie łatwiejszy do zauważenia ;)

Źródło: BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona