Ten MotoMod od Hasselblad zmieni Moto Z (Force) w profesjonalny aparat

Przy okazji prezentacji Moto Z i Moto Z Force Lenovo pokazało również trzy MotoMods: projektor, głośnik JBL i back cover z dodatkowym akumulatorem. Zapewniono jednak, że to nie jedyne dodatki i na pewno pojawią się kolejne. I rzeczywiście, już za dwa dni mamy zobaczyć MotoMod od Hasselblad, który zmieni smartfon w profesjonalny aparat.

Reklama

Hasselblad to szwedzki koncern fotograficzny, zajmujący się produkcją średniego formatu aparatów cyfrowych oraz komponentów i akcesoriów do nich przeznaczonych. Historia tego przedsiębiorstwa obejmuje już ponad 100 lat, a w swoim dorobku ma ono takie osiągnięcia i zaszczyty, jak na przykład dostarczenie pierwszych zdjęć Księżyca w ramach programu Apollo. Można się więc spodziewać, że MotoMod jego autorstwa będzie prawdziwym majstersztykiem.

Reklama

Co ciekawe, mamy go zobaczyć już za 2 dni, czyli 22 czerwca. Choć sam termin premiery nie został potwierdzony przez Hasselblad, to sam fakt, że stworzy on MotoMod do Moto Z i Moto Z Force jest niemal niepodważalny. Dlaczego? Otóż sam Evan Blass dostarczył nam taką informację niecały miesiąc temu:

MotoMod od Hasselblad ma zaoferować m.in. 10-krotny zoom optyczny, potężną lampę błyskową oraz fizyczny spust migawki aparatu. Możliwe też, że podobnie jak LG Cam Plus do LG G5, zostanie doposażony w dodatkowy akumulator.

MotoMod MotoMods

Źródło: GizmoChina, Wikipedia

  1. ’Profesjonalny’, 'potężną lampę błyskową’, wtf?
    Rozumiem, że potężną jak na fona, ale 'profesjonalny’??

    1. Owszem powinno być średniego formatu, co nie zmienia faktu, że Hasselblad tworzy bardzo dobre i profesjonalne aparaty fotograficzne, w tym również wielko formatowe. Jeżeli nie jest to tylko napis jak w P9 to może być pierwszy poważny foto smartfon. Znane są próby zrobienia ze smartfona dobrego fotoaparatu, np. obiektyw z matrycą, gdzie telefon to tak naprawdę tylko ekran podglądu i moduł obliczeniowy.

  2. „Profesjonalny” – nadużywanie znaczenia tego określenia. Nie róbcie komuś bezpłatnej reklamy. Zawodowo zdjęcia można trzaskać i Smieną * M.

  3. Ciekawy jestem, gdyby tam upchnęli matrycę 4/3 albo APS-C to może być powazny zadwonik, tylko co z ceną ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama