Telltale zapowiada Game of Thrones na iPada | Tabletowo.pl

Telltale zapowiada Game of Thrones na iPada

Dołącz do dyskusji 0

Studio Telltale znane jest graczom głównie za sprawą niesamowitych, interaktywnych opowieści, łączących prostą mechanikę rozgrywki z charakterystyczną stylistyką graficzną i szalenie wciągającą, rozbudowaną fabułą. Po dwóch częściach The Walking Dead i Wolf Among Us przyszedł czas na rozpoczęcie kolejnej opowieści, tym razem osadzonej w świecie stworzonym przez George’a R. R. Martina.

Akcja gry stanowić będzie uzupełnienie wątków przedstawionych w serialu Gra o Tron (a konkretniej: wydarzeń między końcem trzeciego, a początkiem piątego sezonu). Gracz pokieruje losami piątki reprezentantów Domu Forrester, jednego z mniej znanych rodów, który nigdy nie pojawił się w serialu, a w książkach grał jedynie rolę epizodyczną. Oprócz całej gamy nowych postaci zobaczymy też kilka nieznanych dotąd miejsc, takich jak chociażby siedzibę wspomnianego rodu – twierdzę Ironrath. Twórcy gry zdradzili też, że decyzje podjęte przez każdego bohatera będą oddziaływały na losy pozostałej czwórki, a należy pamiętać, że cechą charakterystyczną świata Pieśni Lodu i Ognia jest fakt, iż żadna postać nie otrzymuje tam taryfy ulgowej. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednich produkcji studia Telltale, tabletowe wcielenie Gry o Tron zostanie podzielone na odcinki, których tym razem „obejrzymy” sześć.

Niestety, twórcy gry nie zdradzili jeszcze dokładnej daty premiery pierwszego z nich. Wiadomo za to, że pojawi się on jednocześnie na platformach PC/Mac, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 i iOS. Wersja na tablety z systemem Android nie została oficjalnie potwierdzona, jednak biorąc pod uwagę dotychczasową historię studia Telltale można spokojnie założyć, że tytuł ten prędzej czy później pojawi się również w Google Play.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona