Telegram został zaktualizowany do wersji 5.0. Nareszcie komunikator jest dostępny w języku polskim

Telegram to aktualnie mój główny komunikator, dlatego też chętnie obserwuje, co nowego w nim się pojawia. Najnowsza aktualizacja powinna zadowolić przede wszystkim Polaków, bowiem nareszcie można oficjalnie korzystać z aplikacji w języku polskim.

Reklama

Do tej pory, chcąc korzystać z oficjalnej aplikacji Telegrama, musieliśmy poruszać się po programie używając języka angielskiego lub korzystać z nieoficjalnych tłumaczeń.

Telegram po polsku, choć nieoficjalnie – bo Rosja czuwa

Na szczęście deweloperzy przygotowali specjalne narzędzie, dzięki któremu sami możemy przygotować tłumaczenie programu w wybranym przez nas języku. Dlatego też jeśli znasz jakąś mowę, zwłaszcza taką niezbyt popularną jak kaszubską, to możesz korzystać z Telegrama właśnie w tym języku. O ile sobie samemu przygotujesz takowe tłumaczenie (lub zrobi to ktoś inny).

Powstało już polskie tłumaczenie programu, które aktualnie jest w fazie beta. Wystarczy kliknąć w >ten link< aby automatycznie zmienić język programu na polski. >Tutaj< natomiast znajduje się oficjalne forum tłumaczy Telegrama na nasz język. Jeśli w tłumaczeniu zajdą jakieś zmiany, to ono zaktualizuje się u nas automatycznie.

Tak, wiem, że do tej pory były sposoby korzystania z Telegrama po polsku – czy to pobierając modyfikację Telegram po polsku, dzięki której mogliśmy przetłumaczoną oficjalną aplikację (co ciekawe, ta sama grupa osób przygotowała aktualne tłumaczenie, o którym mówiłem w poprzednim akapicie), czy korzystając z alternatywy w postaci Telegram X.

Ulepszono również Instant View, dzięki któremu możemy podejrzeć stronę internetową z prawie zerowym czasem ładowania. To znaczy, że treści tej witryny wyświetlają się od razu po kliknięciu w odnośnik.

Androidowa wersja programu doczekała się również kilku ulepszeń w interfejsie – od teraz jest nam o wiele łatwiej, wygodniej i szybciej podejrzeć udostępniane wcześniej treści. W iOS-owej wersji aplikacji natomiast pozbyto się znacznej liczby błędów i dodano wiele poprawek i ulepszeń.

Źródło: Telegram, własne