Reklama
myPhone Up Smart
myPhone Up Smart (źródło: mPTech)

myPhone Up Smart – telefon komórkowy z Facebookiem i WhatsAppem

Wiele osób wciąż może żyć w przeświadczeniu, że jedynie smartfony pozwalają korzystać z popularnych aplikacji społecznościowych oraz tych od Google. myPhone Up Smart jest jednak najnowszym dowodem na to, że to nieprawda.

Reklama

Smartfony bardzo szybko ewoluują i zostawiają coraz bardziej w tyle klasyczne telefony komórkowe. Producenci tych ostatnich nie patrzą jednak na to biernie, tylko starają się zaimplementować funkcje smart w swoich urządzeniach z fizycznymi klawiaturami alfanumerycznymi. myPhone Up Smart jest kolejną konstrukcją na rynku, która łączy w sobie stare z nowym.

Specyfikacja myPhone Up Smart

Drugie, całkowicie nowe i dopasowane do oczekiwań współczesnych użytkowników życie tchnął w klasyczne telefony komórkowe system operacyjny KaiOS. Z platformy tej korzysta m.in. Nokia oraz mPTech, czyli polska firma, która właśnie wprowadziła na rynek model myPhone Up Smart. Tak, dopisek „Smart” znajduje się w nazwie nie bez powodu.

Zainstalowany system operacyjny pozwala korzystać za pośrednictwem tego „klasycznego” telefonu komórkowego m.in. z aplikacji Facebooka oraz WhatsApp, a także z programów Google, jak Mapy, Asystent i YouTube.

Producent na szczęście zadbał o to, aby korzystanie z „typowo smartfonowych” aplikacji było (przynajmniej relatywnie) wygodne i przyjemne, dlatego w modelu myPhone Up Smart zastosował dość duży, bo 3,2-calowy wyświetlacz. Co prawda jego rozdzielczość to zaledwie 320×240 pikseli (dpi = 125 ppi), ale powierzchnia jest stosunkowo duża.

Ponadto telefon oferuje aż 4 GB pamięci wbudowanej, więc użytkownicy dostaną niemało miejsca na aplikacje, które można pobierać z dedykowanego sklepu. Transmisja danych odbywać się będzie z wykorzystaniem technologii 2G i 3G – WiFi na pokładzie nie ma, ale trudno go oczekiwać.

Ogromną niespodzianką jest też, że specyfikacja myPhone Up Smart obejmuje również w złącze… USB-C, podczas gdy nawet w smartfonach wciąż stosunkowo często spotyka się port microUSB!

Na pokładzie tego telefonu znajdują się jeszcze m.in. podświetlana klawiatura, dwa sloty na kartę SIM, aparat o rozdzielczości 5 Mpix i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Całość zasila akumulator o pojemności 1200 mAh.

W tym momencie można wspomnieć, że jednocześnie firma mPTech wprowadziła na rynek model myPhone Up bez systemu operacyjnego KaiOS oraz z aparatem o rozdzielczości 2 Mpix. Pozostała specyfikacja (włącznie z portem USB-C) jest już identyczna.

myPhone Up
myPhone Up (źródło: mPTech)

Cena myPhone Up Smart

Cena myPhone Up Smart została ustalona na 249 złotych. Telefon można kupić w oficjalnym sklepie internetowym firmy mPTech. Model myPhone Up kosztuje zaś 179 złotych i też jest już dostępny.