Tekniser Tek 807D: kolejny tablet dla graczy | Tabletowo.pl

Tekniser Tek 807D: kolejny tablet dla graczy

Dołącz do dyskusji 0

Niezależnie od tego, jak wiele osób będzie się zarzekać, że tablet jest narzędziem niezbędnym w ich pracy, dla większości z nas podstawowym zadaniem tego typu urządzeń jest najzwyklejsze w świecie zapewnianie rozrywki. Nikogo nie powinno więc dziwić, że coraz więcej nowych modeli projektowanych jest z myślą o zaspokajaniu potrzeb osób wykorzystujących tablet jako mobilną konsolę do gier. Tek 807D firmy Tekniser jest tego kolejnym przykładem.

Jak przystało na tablet dla graczy, został on wyposażony w zestaw fizycznych przycisków, w którego skład wchodzą: dwa analogowe grzybki, krzyżak, dwa bumpery, cztery duże i cztery małe przyciski oraz cztery klawisze funkcyjne. Wszystko jest dość małe (uwagę przykuwają zwłaszcza nisko osadzone grzybki), dzięki czemu urządzenie zachowuje mobilny charakter.

Tek 807D wyposażono w ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Wewnątrz urządzenia znajdziemy dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 ARM Cortex-A9, czterordzeniowy układ graficzny ARM Mali 400, 1 GB RAM i 8 GB pamięci z możliwością rozszerzenia jej za pomocą kart microSD. Dodatkowo tablet ten będzie posiadał wyjście HDMI pozwalający na przeniesienie zabawy na większy ekran.

Tekniser Tek 807D trafi do sprzedaży na terenie Europy najprawdopodobniej już tego lata. Spodziewana cena wynosi 150 euro.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona