Tekken Card Tournament debiutuje na iOS i Android | Tabletowo.pl

Tekken Card Tournament debiutuje na iOS i Android

Dołącz do dyskusji 0

Wśród twórców gier na urządzenia mobilne panuje ostatnio moda na kolekcjonerskie gry karciane. Załapało się na nią nawet studio Blizzard, które zapowiedziało niedawno karciankę Hearthstone na iPada. Sytuacja ta nie jest wcale zaskakująca, gdyż ekrany dotykowe doskonale nadają się do tego typu gier. Tym, co może dziwić, są coraz śmielsze próby łączenia świata gier karcianych, z seriami, które do tej pory raczej nie kojarzyły się z tego typu rozgrywką. Po niedawnej premierze Injustice: Gods Among US przyszła pora na kolejną karcianko-bijatykę: Tekken Card Tournament.

O ile jednak w Injustice wątek karciany ograniczał się tylko do kompletowania i ulepszania drużyny, o tyle Tekken Card Tournament wykorzystuje karty jako główny element rozgrywki. Nie oznacza to jednak, że gra traci szybkie tempo charakterystyczne dla całej serii. Walka rozgrywa się w krótkich, trwających jedynie dziesięć sekund turach. Podczas każdej z nich mamy do wyboru jedną z trzech czynności: dobranie karty, atak (czyli wykorzystanie wszystkich pobranych kart) i blok. W gruncie rzeczy przypomina to bardziej rozbudowaną wersję gry kamień-nożyce-papier. Gra stawia duży nacisk na budowę własnego zestawu kart (istnieje nawet możliwość handlowania nimi z innymi graczami). Jak to zwykle w bywa w przypadku tego typu gier, nowe karty można kupować zarówno za walutę zarobioną w grze jak i za realne pieniądze. W przyszłości mają również pojawić się w sprzedaży „boostery” z fizycznymi odpowiednikami kart które będzie można dodać do swojej wirtualnej talii poprzez skanowanie znajdujących się na nich kodów.

Gra Tekken Card Tournament jest dostępna za darmo w App Store i Google Play. Niestety, wersja na Androida nie jest jeszcze oferowana dla wielu popularnych modeli tabletów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona