Tegra 4 opóźniona z powodu prac nad Tegrą 4i

Rodzina procesorów Tegra jest projektowana przez firmę NVIDIA specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych. W planach firmy na ten rok było wydanie dwóch układów: Tegra 4 – skierowanego do najpotężniejszych smartfonów i tabletów oraz Tegra 4i – stworzonego specjalnie z myślą o energooszczędności oraz łączności LTE.

Tegra 4 została zapowiedziana w styczniu tego roku – niestety produktów opartych na tym układzie w dalszym ciągu nie ma. Jak poinformował CEO firmy, Jen-Hsun Huang, trzy miesiące opóźnienia w produkcji Tegry 4 spowodowane są wzmożonymi  pracami nad Tegrą 4i. Niestety, z najnowszych informacji wynika, że może pojawić się jeszcze większe opóźnienie. Firma tłumaczy swoją decyzję ważnością wprowadzenia układów zdolnych pracować w sieciach LTE (póki co NVIDIA takich w ofercie nie posiada). Na szczęście producent obiecał zaprezentować działające urządzenia już pod koniec czerwca tego roku.

Mimo opóźnień w produkcji, firma cieszy się osiągniętym sukcesem na rynku – trudno się dziwić, skoro układy Tegra stają się sercem coraz większej liczy urządzeń. Pierwszych produktów opartych na Tegrze 4i będziemy mogli się spodziewać już w styczniu lub lutym 2014 roku – wtedy to odbywają się targi Consumer Electronics Show i Mobile World Congress.

tegra 4i

źródło: fudzilla.com