Meizu M5

Tego nie zapowiadali – Meizu M5 Note pojawia się znienacka w benchmarkach

Niedawna premiera Meizu M5 nie dawała specjalnych podstaw, by w najbliższym czasie spodziewać się jakiegoś nowego urządzenia od Meizu. Jak sugerują jednak zapisy testów syntetycznych, za niedługo powinna pojawić się ulepszona, bądź większa wersja M5, nazwana M5 Note.

Meizu M5 Note ma mieć pod maską MediaTeka MT6755M P10. W teście Geekbench ten procesor pracował z taktowaniem 1 GHz. Według tabelki, sprzęt posiada 3 GB pamięci RAM i pracuje na Androidzie 6.0.

meizu-m5-note

Smartfon uzyskał również certyfikację bezpieczeństwa CCC, która jest wymagana dla wszystkich urządzeń dopuszczanych do sprzedaży na chiński rynku. Na dokumentacji poniżej, pod nazwą M682 ukrywa się najprawdopodobniej właśnie Meizu M5 Note.

meizu-m5-note-ccc

Dodatkowe informacje uzyskujemy z zapisów testów w AnTuTu. Można się z nich dowiedzieć, że M5 Note będzie miał procesor graficzny Mali-T860. Rozdzielczość ekranu to 1080 x 1920 pikseli (choć przekątnej ekranu jeszcze nie znamy). Oprócz tego, urządzenie najwyraźniej zostanie wyposażone w 32 GB pamięci wewnętrznej, a robienie zdjęć umożliwi 13-megapikselowy aparat główny i 5-megapikselowy obiektyw przedni.

meizu-m5-note

 

na zdjęciu wyróżniającym: Meizu M5

źródło: theandroidsoul.com, Geekbench , Android Pure przez PhoneArena