Teclast Taipower X98 Air - chiński odpowiednik iPada Air? | Tabletowo.pl

Teclast Taipower X98 Air – chiński odpowiednik iPada Air?

Dołącz do dyskusji 0

Kilka miesięcy temu Rafał pisał o ciekawej propozycji chińskiej firmy Teclastmodelu X98 3G. Za 210 dolarów tablet miał zaoferować 4-rdzeniowy procesor, wbudowany modem 3G oraz dobrej jakości wyświetlacz. Teraz firma planuje wprowadzić na rynek podobny model, jednak pozbawiony łączności mobilnej. Ma on – najprawdopodobniej na podobieństwo do produktu od Apple – nosić nazwę Taipower X98 Air.

teclast-x98-airNowy tablet nie będzie się zbytnio wyróżniał na rynku. Zastosowano w nim nowy 4-rdzeniowy procesor Intel Bay Trail-T Z3735D, którego taktowanie maksymalne wyniesie 1,83 GHz. Choć aktualnie nie jest to jeszcze potwierdzone, urządzenie powinno zostać wyposażone w 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pojemności użytkowej. Cechą szczególną, która ma zwracać uwagę potencjalnego klienta, jest 9,7-calowy ekran IPS. Ma on być, jak to określiły zagraniczne serwisy, ‚podobny do Retiny’. Chodzi tutaj głównie o przekątną samego ekranu oraz rozdzielczość wyświetlanego obrazu, która wyniesie 2048 x 1536 pikseli.

Jeżeli przyjrzymy się opublikowanej grafice z modelem X98 Air, to rzeczywiście dojrzymy w wyglądzie podobieństwo do iPada Air. Również ekran, co było już wspomniane, będzie miał wspólne cechy z wyświetlaczem od Apple. Jednak nie odnajdziemy na nim już systemu iOS, a jednego z konkurentówWindows 8.1 lub Android.

Jedno lub drugie? Tak, producent zakłada możliwość zmiany zainstalowanego na tym tablecie systemu. Jednak z góry uprzedzam – nie będzie to opcja dual boot. Niemniej zmiana systemu z Androida na Windows, bądź na odwrót, ma być możliwa. Wszystko zależy od naszego upodobania oraz aktualnego zapotrzebowania. Do tego potrzebny będzie jednak dodatkowy komputer, którym wgramy obraz systemu na tablet. Brzmi fajnie?

Podsumowując, aktualnie znane są następujące parametry:

Ekran9,7″ IPS
Rozdzielczość2048 x 1536 pikseli
Procesor4-rdzeniowy Intel Bay Trail-T Z3735D, max 1,83 GHz
Pamięć RAM2 GB
Pojemność32 GB
System operacyjnyAndroid / Windows 8.1
Wymiarygrubość 7,4 mm; waga 498 gramów
oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona