fot. Dom Zagadek VR

Nie lada gratka dla fanów technologii – w Warszawie powstał technologiczny escape room

Jeśli należycie do osób, które lubią rozwiązywać zagadki, to ta wiadomość powinna Was zainteresować. W Warszawie został otwarty pierwszy w Polsce technologiczny escape room.

P@ssWord, bo tak się właśnie nazywa ten pokój, został stworzony przy współpracy agencji d*fusion communication, która odpowiadała za technologie Microsoftu oraz Domu Zagadek, który wymyślił i opracował zagadki. Oczywiście nie są to standardowe zadania – aby je wykonać należy posiłkować się komputerami Surface Pro oraz wybranymi aplikacjami z pakietu Office (sprzęt znajduje się na miejscu). Twórcy obiecują, że po drodze czeka nas wiele gier zręcznościowych oraz zaskoczeń.

Poza aspektem zabawy, w pokoju będziemy mieć okazję do zapoznania się z ciekawymi, a zarazem zaskakującymi opcjami w programach takich jak Word, PowerPoint czy OneDrive. Wydaje mi się, że dla fanów nowych technologii może to być ciekawe doświadczenie.

Ciekawa wydaje się być geneza nazwy. Oczywiście, na pierwszy rzut oka człon Word kojarzymy z edytorem tekstu, jednakże jest on również nawiązaniem do słów Satya Nadell „password-free world” (świat bez haseł). Jej kluczowym założeniem jest zrezygnowanie z tradycyjnych haseł, które wpisujemy z klawiatury, a przejście na rozwiązania biometryczne, czyli np. logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy czy odciskiem palca.

P@ssWord przeznaczony jest dla zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Mniej doświadczone osoby powinny sobie z nim poradzić, gdyż poziom trudności wynosi w skali 10 punktowej 5 punktów.

Opis pokoju (fot. własne)

Zapewne jesteście ciekawi ile kosztuje godzina takiej zabawy. Okazuje się, że cena nie jest wygórowana, w zależności od pory dnia koszt waha się od 120 do 160 złotych. Sam pokój przeznaczony jest dla maksymalnie 6 uczestników. Pokój P@ssWord znajduje się w Domu Zagadek VR przy ul. Zwrotnica 6 w Warszawie.

A Wy, poszlibyście do takiego escape roomu?

Źródło: MicrosoftP@ssWord