Oppo Hyper Boost

Oto odpowiedź Oppo na GPU Turbo Huawei i Honora – technologia Hyper Boost

Jeszcze do niedawna wydawało się, że aby osiągnąć większą wydajność, należy po prostu sięgnąć po mocniejszy procesor. Huawei i Honor pokazali jednak, że usprawnić działanie smartfona mogą również innowacyjne rozwiązania – mowa tu oczywiście o technologii GPU Turbo. Oppo najwyraźniej pozazdrościło konkurentowi i przygotowało swoje – Hyper Boost.

Według deklaracji producenta, technologia GPU Turbo zwiększa wydajność przetwarzania grafiki o nawet 60%, a jednocześnie redukuje zapotrzebowanie całego układu SoC o (maksymalnie) 30%. Co dość istotne, rozwiązanie to udostępniane jest również w formie aktualizacji już obecnym na rynku modelom zarówno ze stajni Huawei, jak i Honor – dostają ją nawet średniopółkowce, jak Honor 9 Lite.

Reklama

Dość długo, bo ponad cztery miesiące, musieliśmy czekać na odpowiedź konkurencji. Ta jednak w końcu się pojawiła, ponieważ Oppo zaprezentowało dziś technologię Hyper Boost. Jest to autorskie rozwiązanie marki, zapewniające optymalizację w trzech obszarach: w działaniu systemu w ujęciu ogólnym, w grach oraz w aplikacjach.

W pierwszym przypadku wykorzystywana jest funkcja o nazwie Behaviour-Aware Scheduling (BAS), która dynamicznie dostosowuje częstotliwość pracy warstwy sprzętowej w ciągu zaledwie 0,2 milisekund za pomocą nowo opracowanego programu do planowania zadań. Dzięki temu mają być one przetwarzane znacznie szybciej, a cały system działać płynniej, ponieważ standardowa wartość dla Androida to 20 milisekund.

Jeśli zaś chodzi o gry, to Oppo nawiązało współpracę z Tencent, Netease i jeszcze trzema znaczącymi platformami, aby zoptymalizować działanie 100 najpopularniejszych tytułów. Aktualnie jednak udało się to zrobić tylko w przypadku jedenastu, ale producent nieustannie pracuje nad tym, aby jak najszybciej dołączyły do nich kolejne.

Z kolei w przypadku aplikacji, Hyper Boost zapewnia wsparcie m.in. dla szalenie popularnych w Chinach aplikacji WeChat, QQ i Mobile Taobao. Co ciekawe, do pierwszego z ww. programów zaprojektowano aż 11 różnych scenariuszy intensywnego użytkowania, aby w każdym wydajność przetwarzania procesów była możliwie jak najwyższa.

To jednak jeszcze nie koniec. Oppo bowiem już teraz zapowiedziało, że planuje zaimplementować w technologii Hyper Boost mechanizmy Sztucznej Inteligencji, aby poprawić proces optymalizacji działania zadań. Stale będzie też poszerzany katalog gier, przez nią wspieranych.

Technologia Hyper Boost zostanie udostępniona już dostępnym na rynku smartfonom w formie aktualizacji, ale producent nie podał żadnych widełek czasowych oraz listy urządzeń, które mogą się jej spodziewać. Jako pierwsze otrzymają ją jednak zaprezentowane w sierpniu 2018 roku modele z serii Oppo R17.

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina