Techland prezentuje swoje wyniki finansowe za 2018 rok. Dying Light nadal w formie!

Nic tak nie cieszy polskich graczy, jak sukcesy naszych rodzimych firm zajmujących się tworzeniem gier wideo. Techland, czyli jeden z największych polskich wydawców i producentów gier, pochwalił się swoimi wynikami finansowymi za poprzedni rok. Wrocławskiej firmie jest czego gratulować!

Reklama

Techland w 2018 roku uzyskał przychody na poziomie 182,7 mln złotych. Co jednak ważniejsze, to zysk netto z tej kwoty, który wyniósł aż 101,4 mln złotych! Firma na produkcje nowych gier w 2018 roku wydała około 50 mln złotych. Obecnie Techland pracuje nad Dying Light 2 oraz drugim projektem o skali tytułu AAA. Łącznie nad tymi dwoma produkcjami pracuje ponad 400 osób zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu.

Reklama

„Od premiery Dying Light minęły już 4 lata, a mimo to gra cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie. Łączna liczba graczy wybierających nasz tytuł przekroczyła już 16 mln.” – informuje Paweł Marchewka, prezes Techlandu

To, co Techland robi ze swoim sztandarowym tytułem, jakim jest Dying Light, po premierze, powinno być wzorem dla innych producentów. Pomimo już 4 lat od premiery polskiego hitu o zombie, firma nadal nieprzerwanie wspiera swoją grę.

Dying Light otrzymało nie tylko duży dodatek w postaci The Following, które rozszerzało grę o nową mapę i masę nowych mechanik, ale również sporą liczbę mniejszych darmowych paczek DLC i innych rozszerzających zawartość gry patchów. Między innymi był to tryb wieloosobowy „Prison Heist”. To wszystko powoduje, że pierwsza część Dying Light nadal świetnie się sprzedaje i Techland spodziewa się, że jego następca również odniesie ogromny sukces, czego mu z całego serca życzymy.

„Pokazy Dying Light 2 zostały bardzo dobrze odebrane. Podczas ubiegłorocznych targów E3 zdobyliśmy niemal 30 nagród i nominacji, w tym także nagrody od największych czasopism i portali piszących o grach.” – Paweł Marchewka, prezes Techlandu

Techland podkreśla, że jednostkowe wyniki za 2018 rok mają charakter wstępny. Pełne dane finansowe firmy zostaną przekazane do Krajowego Rejestru Sądowego.

Polecamy również:

Techland kończy z wydawaniem gier. Od teraz skupi się tylko na produkcji

Źródło: Techland