TCL zostaje oficjalnym partnerem BlackBerry

Chińczycy będą projektowali, produkowali i sprzedawali wszystkie smartfony Kanadyjczyków

Od dzisiaj już oficjalnie TCL jest partnerem BlackBerry. Chińczycy będą projektowali, produkowali i sprzedawali wszystkie smartfony Kanadyjczyków, podczas gdy ci dostarczą do nich jedynie oprogramowanie. Dzięki takiej strategii fani, marki mogą być pewni, że na rynku co jakiś czas pojawi się nowe urządzenie z jeżynką na obudowie.

Oczywiście mariaż pomiędzy BlackBerry i TCL nie jest dla nikogo niespodzianką. Efekty ich współpracy mogliśmy już zobaczyć w postaci modeli DTEK50 i DTEK60, które są pod względem hardware’owym klonami – odpowiednio – Alcatela Idol 4 i TCL 950. W kwestii designu jednak również mało się między sobą różnią.

Reklama

Lecz dziś, już oficjalnie, ogłoszono, że TCL zostaje długotrwałym partnerem BlackBerry. W gestii Chińczyków ma leżeć projektowanie, produkowanie, sprzedawanie i serwisowanie smartfonów. Kanadyjczycy natomiast dostarczą do nich jedynie oprogramowanie (system + swoje usługi).

TCL ma wyłączność z wyjątkiem Indii, Sri Lanki, Nepalu, Bangladeszu i Indonezji. W tym ostatnim kraju znaleziono już innego partnera – BB Merah Putih, który – podobnie, jak Chińczycy – zajmie się wszystkimi kwestiami, związanymi z nowymi smartfonami BlackBerry.

Kanadyjczycy wyrażają nadzieję, że ich urządzenia dostępne będą na całym świecie. Jednak w rzeczywistości zależy to od TCL. DTEK50 i DTEK60 pojawiły się jednak w Polsce, więc jest nadzieja, że zrobią to również przyszłe propozycje.

Źródło: Marketwired przez Android Central