TAURON startuje z ofertą internetu (i nie tylko) dla klientów biznesowych

Oferta TAURONA poszerzyła się o nowe usługi telekomunikacyjne, skierowane do klientów biznesowych. Do wyboru dostają oni dostęp do stabilnego internetu światłowodowego i transmisji danych, a także możliwość wynajęcia bezpiecznej powierzchni dla serwerów.

Gwarantowana przepływność, transmisja danych i bezpieczeństwo

TAURON jest operatorem znanym szczególnie na południu Polski, gdzie dysponuje jedną z największych sieci światłowodowych, która liczy już ponad 6500 kilometrów. W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa prowadzone są już inwestycje, które mają na celu rozbudowę obecnej sieci o następne 5500 kilometrów, co umożliwi podłączenie kolejnych gospodarstw domowych, które dostawca nazywa „białymi plamami na mapie”.

Celem firmy jest także poszerzanie bazy klientów biznesowych, dla których przygotowane są specjalnie dostosowane, „szyte na miarę” oferty, mające za zadanie usprawnić codzienne działanie przedsiębiorstw.

W drugim kwartale 2021 roku rozpoczniemy świadczenie usług telekomunikacyjnych dla biznesu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w działalności telekomunikacyjnej, świadcząc dotychczas usługi dla operatorów telekomunikacyjnych. Dysponujemy nowoczesną siecią telekomunikacyjną, bezpiecznym Data Center oraz punktami styku z największymi operatorami telekomunikacyjnymi, dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć nasze działania o usługi dla biznesu.Leszek Chwalik, wiceprezes zarządu ds. CUW IT w TAURON Obsługa Klienta
tauron

Oferta TAURONA dla klienta biznesowego

W ofercie TAURONA klienci biznesowi znajdą m.in. internet o gwarantowanej, stałej przepływności od 100 Mbit/s do 10 Gbit/s. Do połączenia przedsiębiorstwa w spójną i bezpieczną sieć, dostawca przygotował także transmisję danych Ethernet, MPLS, VPN i VPLS.

Ponadto klienci mogą również skorzystać kolokacji, czyli bezpiecznej powierzchni dla serwerów. TAURON chwali się, że jego Centrum Danych spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, które obejmują niezależne źródła zasilania i podtrzymania zasilania, system klimatyzacji, system gaszenia, monitoring, system kontroli dostępu i redundantne łącza telekomunikacyjne. 

Jak widać, firma znana głównie jako dostawca energii elektrycznej, postanowiła rozszerzyć swoją ofertę, jednak skierowana jest ona wyłącznie do przedsiębiorców, którzy mają dość wysokie wymagania dotyczące działania sieci lub po prostu potrzebują bezpiecznego miejsca na ulokowanie swoich serwerów.

Aby poznać szczegóły, dotyczące proponowanych nowości, należy wypełnić indywidualny formularz kontaktowy, wybrać w nim obszar zainteresowania i oczekiwać na odpowiedź.