Będzie tańsza wersja Google Pixela. Ależ oczywiście, że nie dla nas

Pewnie jeszcze wielu z Was pamięta Nexusa 5X od LG. W czasie gdy Nexus 6P był „pierwszym” i „najważniejszym” smartfonem Google, powstałym dzięki współpracy z Huawei, Nexus 5X był mniejszy i gorzej wyposażony. Jego atutem było jednak to, że otrzymywał aktualizacje systemu praktycznie w tym samym czasie co jego większy brat, a kosztował mniej. Możliwe, że te czasy powrócą, choć nie w takiej formie, w jakiej byśmy sobie tego życzyli.

Google pracuje nad smartfonem z linii Pixel, ale nie uderzającym w najwyższą półkę cenową i wydajnościową. I to byłaby dla nas bardzo dobra wiadomość, bo zapewne wielu z nas skusiłoby się na zakup telefonu od Google’a w sensownej cenie – tak jak było to w wypadku Nexusa 5X. Cóż, niestety ten średniopółkowy Pixel trafi najprawdopodobniej na rynki wschodzące, takie jak Indie.

Reklama

Google stara się zyskać wpływy w Indiach na różne sposoby: wyposaża najtańsze smartfony w lekki system Android Go, segment budżetowych urządzeń zasilany jest przez telefony budowane zgodnie z wymogami programu Android One, a dla najbardziej wymagających (i zamożnych) klientów firma oferuje nowe Pixele 2. Żeby wypełnić jakoś lukę między tanimi smartfonami z Androidem a modelami premium, firma pracuje nad telefonem średniej klasy. Zgodnie z informacjami Economic Times, miałby on zadebiutować w okolicy lipca lub sierpnia.

Google Pixel 2 XL (fot. Google)

Nie mamy żadnych przecieków, które mogłyby powiedzieć coś więcej o tym smartfonie od strony technicznej. Trzeba tylko powiedzieć, że rozszerzenie rynku na Indie może okazać się dla Google’a bardzo opłacalne. W końcu Nexusy przyjęły się tam naprawdę dobrze, a dla OnePlusa jest to kluczowy rynek. Oprócz średniopółkowego Pixela, gigant z Mountain View zamierza wprowadzić do tego kraju oficjalne wsparcie dla Google Home, Google WiFi i Pixelbooka.

Oprócz wzmocnienia współpracy z Redingtonem, największym dystrybutorem sprzętu Google w Indiach, Amerykanie planują otworzyć specjalne strefy obsługi Google w wybranych miastach a nawet całe sklepy firmowe, na wzór Samsunga i Apple. Wszystko to po to, by zapewnić sobie lepszą pozycję na obecnie najważniejszym smartfonowym rynku świata.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/23/recenzja-test-google-pixel-2-xl/

źródło: AndroidCentral