Będzie tańsza wersja Google Pixela. Ależ oczywiście, że nie dla nas | Tabletowo.pl

Będzie tańsza wersja Google Pixela. Ależ oczywiście, że nie dla nas

Dołącz do dyskusji 0

Pewnie jeszcze wielu z Was pamięta Nexusa 5X od LG. W czasie gdy Nexus 6P był „pierwszym” i „najważniejszym” smartfonem Google, powstałym dzięki współpracy z Huawei, Nexus 5X był mniejszy i gorzej wyposażony. Jego atutem było jednak to, że otrzymywał aktualizacje systemu praktycznie w tym samym czasie co jego większy brat, a kosztował mniej. Możliwe, że te czasy powrócą, choć nie w takiej formie, w jakiej byśmy sobie tego życzyli.

Google pracuje nad smartfonem z linii Pixel, ale nie uderzającym w najwyższą półkę cenową i wydajnościową. I to byłaby dla nas bardzo dobra wiadomość, bo zapewne wielu z nas skusiłoby się na zakup telefonu od Google’a w sensownej cenie – tak jak było to w wypadku Nexusa 5X. Cóż, niestety ten średniopółkowy Pixel trafi najprawdopodobniej na rynki wschodzące, takie jak Indie.

Google stara się zyskać wpływy w Indiach na różne sposoby: wyposaża najtańsze smartfony w lekki system Android Go, segment budżetowych urządzeń zasilany jest przez telefony budowane zgodnie z wymogami programu Android One, a dla najbardziej wymagających (i zamożnych) klientów firma oferuje nowe Pixele 2. Żeby wypełnić jakoś lukę między tanimi smartfonami z Androidem a modelami premium, firma pracuje nad telefonem średniej klasy. Zgodnie z informacjami Economic Times, miałby on zadebiutować w okolicy lipca lub sierpnia.

Google Pixel 2 XL (fot. Google)

Nie mamy żadnych przecieków, które mogłyby powiedzieć coś więcej o tym smartfonie od strony technicznej. Trzeba tylko powiedzieć, że rozszerzenie rynku na Indie może okazać się dla Google’a bardzo opłacalne. W końcu Nexusy przyjęły się tam naprawdę dobrze, a dla OnePlusa jest to kluczowy rynek. Oprócz średniopółkowego Pixela, gigant z Mountain View zamierza wprowadzić do tego kraju oficjalne wsparcie dla Google Home, Google WiFi i Pixelbooka.

Oprócz wzmocnienia współpracy z Redingtonem, największym dystrybutorem sprzętu Google w Indiach, Amerykanie planują otworzyć specjalne strefy obsługi Google w wybranych miastach a nawet całe sklepy firmowe, na wzór Samsunga i Apple. Wszystko to po to, by zapewnić sobie lepszą pozycję na obecnie najważniejszym smartfonowym rynku świata.

Recenzja Google Pixel 2 XL – iPhone’a wśród Androidów

źródło: AndroidCentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Bye bye, Galaxy S6. Samsung nie wyda już na byłego flagowca nawet jednej poprawki zabezpieczeń

Galaxy S6 Edge Plus i S6 Active pozostały na liście aktualizowanych urządzeń

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona