Tańsza alternatywa rozszerzeń dla iPada w końcu nadeszła - Tabletowo.pl

Tańsza alternatywa rozszerzeń dla iPada w końcu nadeszła

Tabletowo.pl Tańsza alternatywa rozszerzeń dla iPada w końcu nadeszła Akcesoria Apple Nowości

To, że urządzenia Apple i jego akcesoria należą do jednych z droższych urządzeń, wiadomo od dawna – MacBooki, iPody, iPhony czy iPady wszystkie z nich swoje kosztują. Oczywiście rozumiem, że każdy chce zarobić lecz inni producenci potrafią wyprodukować podobne produkty i sprzedawać za niższą cenę nie tracąc na jakości. Dlaczego Apple jest tak pazerny?

Dobrym przykładem są rozszerzenia do iPhonów czy iPadów… Kabel komponent AV za ok. 180zł, adapter HDMI za ok. 200zł, iPad Camera Connection Kit za ok. 100zł czy iPad Keyboard Dock za ok. 190zł. By móc używać iPada 2 jako główne urządzenie multimedialne to poza 3400zł (model 64GB WiFi + 3G) za samo urządzenie, trzeba jeszcze dodać około 500zł by obejrzeć film w rozdzielczości max. 720p, zrzucić zdjęcia z aparatu czy wygodnie pisać na dedykowanej klawiaturze.

Z pomocą dla użytkowników tych produktów przychodzi firma USBfever z 5-in-1 Connection Kit, za cenę 48 dolarów z wysyłką oferuje te wszystkie możliwości:
– zgrywanie zdjęć z aparatu na iPada przez USB (zdjęcia muszą być w folderze DCIM), port może być wykorzystany do podłączenia klawiatury,
– czytnik kart SD / SDHC / Micro SD,
– podłączenie do komputera poprzez port mini-USB, także może być wykorzystany do podpięcia ładowarki,
– możliwość podpięcia pod telewizor poprzez kabel komponent AV.

Po przeliczeniu wychodzi ok. 136 zł, ratujemy wtedy 334 zł. Jedynie co tracimy to to, że nie postawimy iPada w pionie ale możemy podłączyć zwykłą klawiaturę na USB, a że człowiek wszystko potrafi zrobić, to na pewno coś wymyśli, by ułożyć go w odpowiedniej pozycji.

Mimo tych zaoszczędzonych 334 zł nadal ta cena to dla mnie zdecydowanie za dużo. Sam jestem szczęśliwy posiadaczem iPhona 3G i nie potrzebuje tego samego w większej formie za taką kwotę.

Dlatego z niecierpliwością czekam na tablety innych producentów – zarówno te tańsze, jak i te droższe, które posiadają wbudowane złącza HDMI i czytniki kart pamięci… może wtedy Apple poczuje się choć troszkę zagrożony i będzie obniżał ceny.

Tabletowo.pl Tańsza alternatywa rozszerzeń dla iPada w końcu nadeszła Akcesoria Apple Nowości   Tabletowo.pl Tańsza alternatywa rozszerzeń dla iPada w końcu nadeszła Akcesoria Apple Nowości   Tabletowo.pl Tańsza alternatywa rozszerzeń dla iPada w końcu nadeszła Akcesoria Apple Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona