Kolejne, tanie okulary wirtualnej rzeczywistości od Xiaomi 16

Kolejne, tanie okulary wirtualnej rzeczywistości od Xiaomi

Po zeszłotygodniowej premierze okularów wirtualnej rzeczywistości, Xiaomi pokazało na konferencji… kolejne okulary VR, przeznaczone na rynek indyjski. To chyba najtańsze tego typu urządzenie w ofercie tego producenta – kosztuje (w przeliczeniu) niecałe 15 dolarów.

Mi VR Play, bo tak nazywają się okulary, mają prostą konstrukcję. Przedni panel otwiera się zamkiem błyskawicznym, co ułatwia dostęp do środka i daje pewność, że telefon nie wyskoczy nagle z zestawu. Materiały, których użyto do zbudowania okularów, to między innymi nylon i elastan, dzięki czemu konstrukcja jest lekka i nie wywołuje dyskomfortu podczas dłuższego korzystania.

Kolejne, tanie okulary wirtualnej rzeczywistości od Xiaomi 17

Okulary pasują do smartfonów z przekątną od 4.7 cala do 5.7 cala.

Jednocześnie z headsetem Mi VR Play, Xiaomi otwiera w Indiach interaktywny serwis strumieniujący wideo. Pomoże on zachęcić potencjalnych nabywców okularów wirtualnej rzeczywistości do kupna gadżetu. Sprzęt będzie dostępny w Indiach przez mi.com od 21 grudnia.

Ciekawe, że Xiaomi zdecydowało się nie pozostawać w tyle za konkurencją, wydawać własne okulary wirtualnej rzeczywistości i promować takie urządzenia na rynkach wschodzących. Może to okazać się dla chińskiego producenta całkiem opłacalne.

 

źródło: mi.comtechupdate3.com