Kolejne, tanie okulary wirtualnej rzeczywistości od Xiaomi

Po zeszłotygodniowej premierze okularów wirtualnej rzeczywistości, Xiaomi pokazało na konferencji… kolejne okulary VR, przeznaczone na rynek indyjski. To chyba najtańsze tego typu urządzenie w ofercie tego producenta – kosztuje (w przeliczeniu) niecałe 15 dolarów.

Reklama

Mi VR Play, bo tak nazywają się okulary, mają prostą konstrukcję. Przedni panel otwiera się zamkiem błyskawicznym, co ułatwia dostęp do środka i daje pewność, że telefon nie wyskoczy nagle z zestawu. Materiały, których użyto do zbudowania okularów, to między innymi nylon i elastan, dzięki czemu konstrukcja jest lekka i nie wywołuje dyskomfortu podczas dłuższego korzystania.

Okulary pasują do smartfonów z przekątną od 4.7 cala do 5.7 cala.

Jednocześnie z headsetem Mi VR Play, Xiaomi otwiera w Indiach interaktywny serwis strumieniujący wideo. Pomoże on zachęcić potencjalnych nabywców okularów wirtualnej rzeczywistości do kupna gadżetu. Sprzęt będzie dostępny w Indiach przez mi.com od 21 grudnia.

Ciekawe, że Xiaomi zdecydowało się nie pozostawać w tyle za konkurencją, wydawać własne okulary wirtualnej rzeczywistości i promować takie urządzenia na rynkach wschodzących. Może to okazać się dla chińskiego producenta całkiem opłacalne.

 

źródło: mi.comtechupdate3.com