Acer TravelMate B3 oraz Spin B3 – tanie laptopy do szkolnej torby

Poszukując sprzętu nadającego się do używania w szkolnych warunkach podczas wykładów czy lekcji, często rozglądamy się za niedrogimi laptopami o długiej pracy na baterii. Coś takiego ma do zaoferowania Acer.

Reklama

Acer oficjalnie wprowadza do sprzedaży nowe modele niewielkich laptopów przeznaczonych do szkół. Mowa o notebookach TravelMate B3 oraz TravelMate Spin B3. Oba charakteryzują się ekranami o przekątnej 11,6 cala oraz długim deklarowanym czasem pracy na baterii – nawet do 12 godzin. Umożliwiają to między innymi niskonapięciowe procesory Intel Pentium oraz Celeron.

Acer TravelMate z rodziny B3 to laptopy dla szkół

Różnica między podstawową edycją a modelem Spin polega na nieco odmiennej konstrukcji – ten drugi ma większe możliwości, jeśli chodzi o ułożenie obudowy. Podczas gdy TravelMate B3 ma klasyczną budowę laptopa, tak TravelMate Spin B3 może przybierać postać namiotu lub tabletu dzięki obrotowym zawiasom. Jest też wyposażony w rysik wykorzystujący protokół Wacom Active ElectroStatic, co pozwala na zastosowanie precyzyjnego wskaźnika bez korzystania z touchpada.

Reklama

Ponadto, notebooki Acera powinny dobrze znosić szkolne wyzwania. Są zgodne z amerykańskim standardem MIL-STD 810G i charakteryzują się podwyższona odpornością na upadki bądź zalania. Przeprowadzona seria testów objęła m.in. testy upadku z wysokości ok. 122 cm oraz zalania klawiatury 330 ml płynu. Obudową ma wzmocnione krawędzie i gumowe wstawki.

Ciekawostką jest wskaźnik stanu naładowania baterii, umieszczony na pokrywie matrycy. W sytuacji, gdy w powyższe Acery jest wyposażona cała klasa, pozwala on nauczycielowi na szybkie sprawdzenie, które laptopy uczniów są bliskie rozładowania.

Wśród portów wymienić można gniazda:

  • RJ-45 (Ethernet),
  • dwa USB 3.2 Gen. 1,
  • HDMI,
  • USB 3.1 Gen. 2 typu C (w przypadku niektórych modeli)

TravelMate B3 oraz TravelMate Spin B3 to przede wszystkim sektor edukacyjny, więc nie można po nich spodziewać się możliwości charakterystycznych dla przeciętnych laptopów kierowanych do szeroko pojętego użytkownika prywatnego. Acer podał zresztą tylko ceny zakupu obowiązujące szkoły:

  • od 1499 zł za TravelMate Spin B3
  • od 999 zł za TravelMate B3

Oba modele będą dostępne w Polsce od kwietnia 2020 roku.

 

źródło: informacja prasowa