Tani, szybki i z LTE: Qualcomm Snapdragon 410 | Tabletowo.pl

Tani, szybki i z LTE: Qualcomm Snapdragon 410

Dołącz do dyskusji 0
Tani, szybki i z LTE: Qualcomm Snapdragon 410

Na konferencji w San Diego firma Qualcomm ogłosiła plany wprowadzenia nowego procesora: Snapdragon 410.

Znane z wydajności i wysokiej jakości procesory Snapdragon kojarzą się raczej ze sprzętem z wyższej lub co najmniej średniej półki cenowej. Tymczasem firma nie odpuszcza też rynku tańszych rozwiązań, dedykowanych urządzeniom z docelową ceną detaliczną na poziomie 150 dolarów. I to właśnie dla nich od połowy przyszłego roku dostępny będzie tytułowy bohater artykułu. Nowy procesor jest przeznaczony dla rynku mobilnego, dzięki czemu możemy się spodziewać zarówno smartfonów, jak i tabletów działających w oparciu o niego.

Snapdragon 410 (28 nm) jest procesorem 64-bitowym z układem graficznym Adreno 306. Qualcomm obiecuje dużą wydajność swojej nowej jednostki i wsparcie dla: LTE, Bluetooth 4.1, WiFi, GPS, GLONASS, NFC oraz aparatów o maksymalnej rozdzielczości 13 Mpix. Nowy procesor Qualcomm może się pojawić w urządzeniach z trzema różnymi systemami: Androidem, Firefox OS i Windowsem. Snapdragon 410 ma być także podstawą dla całej rodziny rozwiązań 64-bitowych, które już ponoć są w laboratoriach firmy.

Chipy 64-bitowe zadebiutowały w tym roku w sprzęcie Apple (iPhone 5s), lecz mówi się o nich coraz częściej jako o kierunku dalszego rozwoju rynku elektroniki mobilnej. System i programy 64-bitowe będą szybsze, lepiej dostosowane do przetwarzania dużych ilości danych (w tym np. grafiki). I dlatego zarówno Microsoft, jak i Google, o swoich 64-bitowych OS mówią już od pewnego czasu.

źródło: Qualcomm, cnet.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona