Fot: producenta

Tani smartfon z blockchainem? Poznajcie HTC Exodus 1s

Rynek smartfonów składa się z wielu nisz. Wybrani producenci próbują je zapełnić, tworząc urządzenia ukierunkowane w taki sposób, by te trafiały w serca jak największego grona użytkowników. Warto wiedzieć, że jeśli pochłaniają Was kryptowaluty oraz technologia blockchain, to właśnie zadebiutowało nowe urządzenie, które wspiera te technologie.

HTC ogłosiło właśnie nową, tańszą wersję Exodusa 1. Przypomnę, że był to smartfon, który wyróżniał się zaimplementowanym portfelem walutowym, który znacząco ułatwiał obsługę wybranych kryptowalut. Nowy HTC Exodus 1s to tańsza wersja smartfona, która pozwala m.in. na kupowanie, sprzedaż, wysyłanie czy pożyczanie kryptowalut bezpośrednio z poziomu urządzenia. Warto docenić też obecność pełnego węzła Bitcoin.

Kryptowaluty chyba nie wypaliły – HTC Exodus 1 jest teraz dostępny za „normalne” pieniądze

Tajwański producent dość mocno podkreśla wsparcie dla nowej technologii, argumentując, że to właśnie węzły odgrywają kluczową rolę w bezpieczeństwie tego typu transakcji. Można więc stwierdzić, że HTC Exodus 1s jest nie tyle co zwykłym smartfonem, ale urządzeniem, które może uchodzić za mobilny komputer, stale sprzężony z globalną siecią Bitcoin. Nie mogło zabraknąć też wsparcia dla kluczowej dla działania sieci technologii P2P.

Fot: producenta

Jeśli po tym całym opisie pełnym fachowego słownictwa i płomiennych deklaracji liczyliście na topową specyfikację, muszę Was rozczarować. Exodus 1s jest raczej reprezentantem niższej półki średniej. Urządzenie napędza Snapdragon 435, któremu towarzyszą 4 GB pamięci RAM i 64 GB na pliki użytkownika. Możemy rozbudować pamięć dzięki wydzielonemu slotowi na kartę micro SD. Zarówno na przedzie jak i na tylnej ścianie smartfona mamy pojedynczy, 13 Mpix aparat. Wyświetlacz ma przekątną 5,7 cala, a akumulator oferuje pojemność 3000 mAh.

Ludzie kupują HTC Exodus 1, więc HTC pracuje nad następcą

Ciekawostką jest także to, że w chwili swojej rynkowej premiery urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 8.1 Oreo. W dobie szerokiej dostępności do Androida 9 Pie i stopniowego rozprzestrzeniania się Dzięsiątki, brzmi to jak niezbyt śmieszny żart. Co wpłynęło na HTC, że podjęło taką a nie inną decyzję w kwestii systemu operacyjnego? Tego nie wiem. Wiemy natomiast, że smartfon został wyceniony na 244 dolarów (~940 złotych) i że już niebawem pojawi się w oficjalnej dystrybucji sklepowej w Europie.

źródło: DigitalTrends